Porażka w Ełku

W sobotę Świt zmierzył się w ramach 20. kolejki III ligi z Mazurskim Klubem Sportowym Ełk. Mimo, że nowodworzanie prowadzili do przerwy po bramce Karola Drwęckiego, to ostatecznie przegrali 1:2.

Świt podobnie, jak w meczu z Widzewem, bardzo dobrze wszedł w mecz. Gospodarze przez większą część pierwszej odsłony spotkania musieli biegać za piłką, którą lepiej operowali nowodworzanie. „Biało-Zieloni” kilkukrotnie próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Adama Radzikowskiego, ale swoją przewagę  udokumentowali dopiero w 32. minucie gry. Niefrasobliwość defensywy Ełku przy stałym fragmencie gry wykorzystał Karol Drwęcki, który bez problemów z 3 metra wpakował piłkę do pustej bramki, wyprowadzając tym samym nowodworzan na prowadzenie. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Drugą połowę meczu Świt rozpoczął podobnie. Pierwszy atak nowodworzan mógł i powinien zakończyć się bramką, ale przy strzale minimalnie pomylił się Michał Steć.  W 55. minucie zawodnik gospodarzy – Oleksander Berezowski uderzył w słupek. 15 minut później po raz kolejny gospodarze strzelili w słupek. W 77. minucie ełczanie doprowadzili do wyrównania. Strzał zawodnika gospodarzy sparował Mateusz Prus, ale przy dobitce Rafała Kalinowskiego nie miał już szans. W 89. minucie spotkania Ełk wyszedł na prowadzenie. Po kontrze gospodarzy Mateusz Prus skapitulował po raz drugi.

W końcówce nowodworzanom nie udało się doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Następne spotkanie Świt rozegra w Wielką Sobotę i na własnym stadionie o godzinie 12.00 podejmie rezerwy Legii Warszawa.

Opis: Rafał Gadzała – NoToSport.pl, zdjęcie: Michał Kulesza NoToSport.pl

MKS Ełk – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:1)

77′ Rafał Kalinowski, 89′ Maciej Famulak  – 32′ Karol Drwęcki

Świt: 1. Mateusz Prus, 20. Radosław Śledziewski, 2. Radosław Kamiński, 6. Karol Drwęcki, 18. Mateusz Pietroń, 4. Krystian Pomorski, 8. Paweł Broniszewski  (90′ 5. Maciej Sawicki), 10. Marcin Kozłowski, 15. Kamil Wolski (80′ 11. Konrad Perzyna), 7. Michał Steć (70′ 9. Mariusz Gabrych), 17. Krystian Pałczyński

Żółte kartki: Hubert Wolski, Mariusz Gapiński – Krystian Pałczyński