Porażka na inaugurację  |  Świt – Błonianka 1:2 (1:0) [ZDJĘCIA, SKRÓT]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał 1:2 z Błonianką Błonie na inaugurację 2021 roku. Decydująca bramkę goście zdobyli w doliczonym czasie gry, a dla Biało-Zielonych strzelił Sebastian Cuch.

Mecz rozpoczął się po myśli nowodworzan. W 25′ minucie po dośrodkowaniu Łukasza Sosnowskiego piłkę głową trącił Michał Drewnowski. Po jego strzale bramkarz Błonianki Błonie – Mateusz Łysiak, zbił ją wprost pod nogi Sebastiana Cucha, który nie zmarnował sytuacji. Po zmianie stron goście przejęli inicjatywę. Dopięli swego w 80. minucie, gdy piłkę we własnym polu karnym dotknął Sosnowski. Rzut karny wykorzystał Marcin Gregorowicz. Błonianka nie odpuściła. W doliczonym czasie gry po daleki wyrzucie z autu piłkę w polu karnym Świtu opanował Marcin Krawczyk i dosłownie wepchnął ją do bramki Biało-Zielonych.

Świt po porażce spadł na 4. miejsce w tabeli III ligi i traci do liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki 11 punktów. Następne spotkanie zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego rozgrają właśnie z liderem. Mecz zaplanowano na najbliższa sobotę na godz. 15:00 w Grodzisku Mazowieckim.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Błonianka Błonie 1:2 (1:0)

Bramki: 25′ Sebastian Cuch – 80′ Marcin Gregorowicz (k), 90+’ Marcin Krawczyk.

Świt: Mateusz Prus, Sebastian Cuch, Karol Drwęcki, Hubert Michalik (68′ Mateusz Długołęcki), Arkadiusz Ciach, Kamil Tlaga, Kamil Wiśniewski (73′ Marcel Niesłuchowski), Bartosz Michalik, Bartosz Dąbrowski, Łukasz Sosnowski, Michał Drewnowski (82′ Marcel Bykowski).

Żółte kartki: Kamil Wiśniewski, Bartosz Michalik, Łukasz Sosnowski.

zestaw bitewny przez Lewego Autor & nbsp;