Pogoń pokonana! Świt w finale Pucharu Polski MZPN!  | Pogoń Grodzisk – Świt 1:3

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pewnie 3:1 pokonał w półfinałowym meczu okręgowego Pucharu Polski Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Na listę strzelców wpisali się Kamil Wiśniewski (dwukrotnie) i Patryk Cieślak.

Nowodworzanie otworzyli wynik meczu już w 8. minucie. Piłkę w środku pola przejął Łukasz Sosnowski, zgrał do Arkadiusza Ciacha, a napastnik Świtu podał na prawe skrzydło do Kamila Wiśniewskiego. Pomocnik Biało-Zielonych nie zmarnował okazji i pokonał bramkarza Pogoni. Podwyższenie wyniku przyszło również za sprawą duetu Ciach – Wiśniewski. Tym razem w 28. minucie z prawej flanki dośrodkował Ciach, a Wiśniewski strzał z bliskiej odległości strzelił swojego drugiego gola. Kilka minut później w polu karnym Świtu faulował Michał Drewnowski. Sędzia podyktował rzut karny, który wykorzysta Damian Jaroń.

Po zmianie stron kibice na stadionie przy Alei Mokronoskich zobaczyli jeszcze jedną bramkę. W 60. minucie w zamieszaniu w polu karnym Pogoni Grodzisk najlepiej odnalazł się Patryk Cieślak, który wykorzystał podanie Mateusza Długołęckiego i ustalił wynik meczu na 3:1.

Nowodworzanie zmierza się w finale z rezerwami Legii Warszawa, które na wyjeździe pokonały MKS Przasnysz 1:0. Wkrótce poznamy termin i miejsce rozegrania meczu. Przed zawodnikami Mariusza Miecznikowskiego mecz ligowy. W najbliższą sobotę na własnym stadionie o godz. 17:00 zmierzą się z Polonią Warszawa.

Adam Szabłowski, fot. Lewy Photo

1/2 finału Pucharu Polsk MZPN

GKP Pogoń Grodzisk Mazowiecki – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 (1:2)

Bramki: Damian Jaroń 33′ (k) – Kamil Wiśniewski 8′, 29′, Patryk Cieślak 60′.

Pogoń: Dworak – Krajewski, Rakowski, Sidor, Zembrowski (46′ Gładysz), Kobiera (46′ Maślanka), Kołaczek (46′ Lisowski), Kowalczyk, Wrzesiński (46′ Chojnacki), Jaroń (46′ Urbański), Strzałkowski (46′ Franco).

Świt: Prus – Długołęcki (87′ Dąbrowski), Kamiński, Cuch, Cieślak, Sosnowski, Kuźma (59′ Pruszkowski), Drewnowski (66′ Tlaga), Wiśniewski, Ciach (83′ Niesłuchowski), Kwiatkowski (84′ Bykowski).