Pierwszoligowiec nieco silniejszy  |  Stomil – Świt 3:1

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w sobotę uległ pierwszoligowemu Stomilowi Olsztyn 1:3. Jedyną bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Rafał Maciejewski.

W 18. minucie po zagraniu ręką jednego z piłkarzy Świtu, sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Szymon Sobczak. 10 minut później nowodworzanie odpowiedzieli. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Rafała Maciejewskiego, a ten doprowadził do wyrównania. W 33. minucie Stomil Olsztyn ponownie wyszedł na prowadzenie. Kolejne trafienie dla Biało-Niebieskich zaliczył Sobczak.

Po zmianie stron olsztynianie trafili do bramki Świtu jeszcze raz. W 59. minucie Oktawian Skrzecz ustalił wynik meczu zdobywając bramkę na 3:1.

Podopieczni trenera Marka Brzozowskiego kolejny sparing rozegrają 8 lutego w Siedlcach. O godz. 12:00 zmierzą się z drugoligową Pogonią Siedlce.

Bramki z meczu (stomilolsztyn.com)

Stomil Olsztyn – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (2:1)

Bramki: Szymon Sobczak 18′, 33′, Oktawian Skrzecz 59′ – Rafał Maciejewski 28′

Stomil: (I połowa) Michał Leszczyński – Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Mateusz Bondarenko, Jonatan Straus – Bartłomiej Niedziela, Jakub Tecław, Maciej Pałaszewski, Mateusz Gancarczyk – Artur Siemaszko, Szymon Sobczak. (II połowa) Vjačeslavs Kudrjavcevs – Lukáš Kubáň, Ołeh Tarasenko, Jakub Mosakowski, Jakub Staszak – Koki Hinokio, Waldemar Gancarczyk, Wojciech Hajda, Sam van Huffel, Oktawian Skrzecz – Richard Amaechi Johnson.

Świt: Mateusz Prus (46′ Niezgoda), Mateusz Długołęcki (46′ Cuch), Radosław Kamiński (65′ Długołęcki), Beniamin Czajka (65′ Tlaga), Krystian Pomorski (46′ Kusiński),Piotr Basiuk (65′ Pomorski), Mateusz Kwiatkowski (65′ Tkaczyk), Kamil Tlaga (46′ Wiśniewski), Hubert Michalik (46 Cieślak), Arkadiusz Ciach (65′ Maciejewski), Rafał Maciejewski (45′ zawodnik testowany).

Następny sparing:
Pogoń Siedlce – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Data: 8 lutego (sobota) godz. 12:00
Miejsce: ul. Jana Pawła II, Siedlce