Pierwsze wiosenne zwycięstwo

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył 1:0 w sobotnim meczu 20. kolejki III ligi z ŁKS-em Łomża. Jedyną bramkę na wagę 3 puntów zdobył Marcin Kozłowski.

Nowodworzanie  wiedzieli, że to spotkanie musza wygrać, aby oddalić się od strefy spadkowej. Po dwóch wiosennych porażkach z Sokołem Ostróda i Zniczem Biała Piska pojawiły się w zespole kolejne trudności. Najpierw w ostatnim wyjazdowym kontuzji stawu kolanowego doznał Paweł Broniszewski, a później uraz zgłosił Krystian Pomorski. W obu przypadkach najprawdopodobniej skończy się to kilkutygodniowymi przerwami.

Brak dwóch kluczowych środkowych pomocników zmusił trenera Marka Brzozowskiego do roszad w składzie i do środka pola został przesunięty Kamil Tlaga. Gra Świtu od początku meczu nie porywała, a upragniony cel udało się osiągnąć w 62. minucie. W polu karnym ŁKS-u Łomża został sfaulowany Rafał Maciejewski, a sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę” pewnym strzałem po ziemi wykorzystał Marcin Kozłowski i dał Świtowi upragnione prowadzenie.

Wynik spotkania nie uległ zmianie do ostatniej minuty i nowodworzanie dopisali na swoje konto cenne 3 punkty. Kolejny mecz Świt rozegra w najbliższą niedzielę – 7 kwietnia. O godzinie 17:00 przed własną publicznością zagra w derbowym meczu przeciwko Legionovii Legionowo.

fot. Wojciech Lewandowski

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – ŁKS 1926 Łomża 1:0 (0:0)

Bramka: Marcin Kozłowski (k) 62′

Świt: Prus – Kamiński, Ostrowski, Drwęcki, Michalik (67′ Rudnicki), Kozłowski (78′ Napora), Tlaga, Śledziewski, Wiśniewski, Basiuk, Maciejewski (87′ Szulkowski).

ŁKS: Lipiec – Kamienowski (46′ Łazarczyk), Modzelewski, Sadowski, Jakimiuk (85′ Zalewski), Kacprzyk (68′ Tarnowski), Cychol, Brzozowski (78′ Korzeniewski), Ziemak, Wasiulewski, Melao.

Żółte kartki: Ziemak (ŁKS)

Widzów: 250