„Pierwsze śliwki robaczywki” Sokół – Świt 1:0

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał 0:1 z Sokołem Ostródą w meczu pierwszej kolejki  III ligi gr. I. Nowodworzanie mieli szanse na remis, ale zabrakło skuteczności. Jedyną bramkę po rzucie rożnym zdobył Hubert Otręba. 

Kibice, którzy zgromadzili się w ten deszczowy dzień, mogli od początku spotkania oglądać szybki i otwarty mecz w wykonaniu obu ekip. Pierwsi groźniej zaatakowali gospodarze. W środku pola stratę zanotował Konrad Perzyna i tylko dzięki Mateuszowi Prusowi Świt nie stracił bramki. Goście pierwszy celny strzał oddali w 9. minucie spotkania. Z 16-stu metrów udyrzał Michał Steć, ale dobrze w bramce zachował się Maciej Bąbel. Świt w pierwszej połowie próbował zagrozić bramce gospodarzy grą kombinacyjną. Szkoda, że brakowało wykończenia w ostatniej fazie akcji. W 44. minucie idealną sytuację do objęcia prowadzenia przez nowodworzan miał Karol Drwęcki. Piłka po jego strzale głową minimalnie powędrowała nad poprzeczką.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 48. minucie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Hubert Otręba. Świt po stracie bramki ruszył do odrabiania strat, lecz to gospodarze mieli szanse na kolejną bramkę. Po raz kolejny pojedynek w powietrzu wygrał jeden z zawodników Sokoła i ponownie świetną interwencją popisał się Prus. W 72. minucie mocny strzał oddał Krystian Pomorski, ale na posterunku bramki Sokoła był Bąbel, który obronił uderzenie. Świt zdołał zepchnąć gospodarzy do głębokiej defensywy i przez dłuższy czas przeważał. Goście próbowali wyrównać, lecz do końca meczu wynik się nie zmienił i trzy punkty zostały w Ostródzie.

Podopieczni Rafała Kleniewskiego następny mecz rozegrają w Nowym Dworze. 15 sierpnia na Sportową 66 zawita beniaminek III ligi – Znicz Biała Piska. Spotkanie zaplanowano na 18:00.

Rafał Gadzała (Notosport.pl), fot. Michał Kulesza (Notosport.pl)

Sokół Ostróda – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (0:0)

Bramka: 48′ Hubert Otręba

Sokół: Bąbel – Paczkowski, Kajca, Kowalski (73′ Jodłowski), Broź (80′ Paprzycki), Lisiecki (88′ Panek), Siedlik, Danilczyk, Maternik, Wojciechowski, Otręba.

Świt: Prus – Skubisz, Pomorski, Ostrowski, Drwęcki, Steć, Pałczyński (68′ Rudnicki), Kozłowski (86′ Truskolaski), Perzyna (88′ Śledziewski), Wiśniewski, Basiuk (72′ Maciejewski).

Żółte kartki: Paczkowski, Danilczyk – Perzyna