Pierwsza porażka  |  Świt – Znicz Biała Piska 0:1

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w sobotę uległ 0:1 Zniczowi Biała Piska. To pierwsza porażka Biało Zielonych w tym sezonie.

Nowodworzanie do meczu przystąpili mocno osłabieni. Po meczu z Sokołem Aleksandrów z kontuzjami zmagają się Kamil Tlaga i Bartosz Michalik, a z drobniejszymi urazami borykają się Mateusz Kwiatkowski i Łukasz Sosnowski. Ich absencja przełożyła się na obraz meczu. Świt rozegrał słabszy mecz. W pierwszej połowie kibice zgromedzeni przy Sportowej 66 nie zobaczyli żadnej bramki.

Po zmianie stron szybko na prowadzenie wyszli goście. W 49. minucie Znicz wykonywał z około 18-stu metrów rzut wolny. Strzał jednego z graczy przyjezdnych obronił Mateusz Prus, jednak dobitka głową Pawła Kossyka dała bramkę. Wprowadzeni chwilę później Mateusz Kwiatkowski i Łukasz Sosnowski nie zdołali pomóc nowodworzanom choćby w zdobyciu wyrównującej bramki i pierwsza ligowa porażka w tym roku na własnym stadionie stała się faktem.

Biało Zieloni po 7. kolejkach zajmują 4. miejsce w tabli III ligi ze stratą 3 punktów do liderującego Sokoła Aleksandrów Łódzki. W następnej kolejce Świt zagra na wyjeździe z Legią II Warszawa. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 27 września, na godz. 11:00 w Grodzisku Mazowieckim.

 

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – MLKS Znicz Biała Piska 0:1 (0:0)

Bramka: Paweł Kossyk 49′

Świt: Prus – Cuch, Drwęcki, Michalik H., Długołęcki (58′ Sosnowski), Kuźma, Cieślak, Wiśniewski, Kusiński, Ciach, Drewnowski (64′ Kwiatkowski).

Znicz: Radzikowski – Kuśnierz, Kossyk P., Kosiński, Kalinowski (70′ Rybacki), Famulak, Furman, Chyrchała (78′ Ruszczyk), Romachów, Kossyk M., Jambrzycki (65′ Nowak).

Żółte kartki: Cieślak – Furman, Chyrchała.

Sędzia: Damian Krumplewski – Jacek Makowski, Marek Kamiński (KS W-MZPN)

fot. Ewa Gruszka