Pierwsza porażka na własnym stadionie

Świt Nowy Dwór Mazowiecki  przegrał 0:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Jedyną bramkę w sobotnim spotkaniu strzelił Artur Golański. Jest to pierwsza porażka nowodworzan na własnym obiekcie w tym sezonie. 

Goście lepiej rozpoczęli spotkanie dążąc do szybkiego gola, lecz to Świt oddał strzał jako pierwszy. W 10. minucie dobrze przed polem karnym odnalazł się Kamil Wiśniewski, ale jego strzał minął bramkę  Mateusza Awdziewicza. Goście odpowiedzieli 6 minut później za sprawą Marcina Mireckiego, jednak jego strzał także nie znalazł drogi do bramki.

W 30. minucie poważny błąd popełnił Mateusz Prus, ale niespodzianki sprezentowanej przez bramkarza Świtu nie wykorzystał Artur Golański. Pięć minut później nowodworzanie mogli i powinni wyjść na prowadzenie. Idealną piłkę dostał Konrad Rudnicki, zawodnik gospodarzy nie zdołał jednak pokonać Awdziewicza. Obie drużyny nie potrafiły do końca przejąć kontroli nad meczem.

Początek drugiej połowy należał do Lechii, która szybko strzeliła bramkę. W 49. minucie gry Seweryn Truskolaski faulował, jednego z zawodników gości, a Golański pewnie wykorzystał jedenastkę. Po stracie bramki Świt ruszył zdecydowanie do odrabiania strat. Lecz ataki nowodworzan zatrzymywały się na szczelnej obronie gości z Tomaszowa. Lechia próbowała grać z kontry, ale podobnie jak i gospodarzom, niewiele udało się wywalczyć. Wynik utrzymał się bez zmian do ostatniego gwizdka sędziego.

Sobotnia porażka była drugą z rzędu odniesioną przez podopiecznych Rafała Kleniewskiego, a pierwszą w obecnym sezonie przed własną publicznością. Kolejne spotkanie nowodworzanie rozegrają 29 września w Warszawie z Ursusem.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:1 (0:0)

Bramka: 49′ Golański (k);

Świt: Prus – Kamiński, Cuch, Pomorski, Witkowski (68′ Ostrowski), Truskolaski (62′ Steć), Kozłowski (75′ Pałczyński), Śłedziewski, Rudnicki, Wiśniewski (85′ Basiuk), Maciejewski

Lechia: Awdziewicz, Efir (90′ Kawecki), Żmuda, Mirecki, Szymczak, Jakubczyk, Golański, Kolasa (71′ Bukowski), Walasek, Buczkowski, Maćczak

Żółte kartki: Truskolaski, Witkowski, Pomorski – Walasek, Szymczak;