Pewnie w Łowiczu  |  Pelikan – Świt 1:3 (0:1)

Biało-Zieloni 3:1 pokonali na wyjeździe Pelikan Łowicz. Zwycięski bramki w ubiegłą niedzielę zdobyli Sebastian Cuch (2) i Arkadiusz Gajewski.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki objął prowadzenie już w 9. minucie. Po wyrzucie z autu Radosława Kamińskiego piłkę przejął Filip Kowalczyk i dośrodkował w pole karne. Tam głową do bramki Pelikana trafił Sebastian Cuch. Kolejne trafienie dla nowodworzan padło po przerwie. W 50. minucie w polu karnym faulowany był Karol Drwęcki, a sędzia podyktował rzut karny. Stały fragment gry na raty wykorzystał Arkadiusz Gajewski. 10 minut później nowodworzanie zdobyli trzecią bramkę. Strzał Kowalczyk obronił Patryk Orzeł, jednak wobec dobitki Cucha był bezradny.

Gospodarze strzelili jedyną bramkę z rzutu karnego. Faul Patryka Cieślaka i „11” wykorzystał Tomasz Kolus.

Świt po 18. kolejce zajmuje 3. miejsce w tabeli III ligi gr. I, ze stratą 4 punktów do Legionovii Legionowo. W następnej kolejce zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego zmierzą się na własnym stadionie z rezerwami ŁKS-u Łódź. Mecz zaplanowano na sobotę, 20 listopada na godz. 16:00.

fot. Lewy Photo

KS Pelikan Łowicz – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 (0:1)
Bramki: Tomasz Kolus (k) 67′ – Sebastian Cuch 9′, 60′, Arkadiusz Gajewski (k) 50′.

Pelikan: Patryk Orzeł – Piotr Tkacz, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski, Kamil Łojszczyk, Damian Kozieł, Eryk Woliński, Radosław Kuciński (75′ Mateusz Borcuch), Krystian Mycka (60′ Marcel Sluga), Tomasz Kolus, Piotr Białousko (60′ Robert Ziółkowski).

Świt: Albert Posiadała – Radosław Kamiński, Sebastian Cuch, Karol Drwęcki, Mateusz Długołęcki, Arkadiusz Gajewski (83′ Jerzy Munik), Filip Kowalczyk (80′ Marcel Bykowski), Szymon Kuźma, Jacek Tkaczyk, Patryk Cieślak, Marcel Niesłuchowski (72′ Jan Nawotczyński).

Żółte kartki: Damian Kozieł, Krystian Mycka – Patryk Cieślak.
Sędzia: Dawid Wiśniewski (KS ZPN Warmińsko-Mazurski)