Pewne zwycięstwo  |  Świt – Lechia Tomaszów 2:0 (2:0)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pewnie 2:0 zwyciężył w środowym meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki i umocnił się na 3. miejscu w tabeli III ligi gr. 1.

Nowodworzanie wyszli na prowadzenie w 18. minucie. W polu karnym gości został sfaulowany Marcel Niesłuchowski, a sędzia Kamil Żmijewski podyktował rzut karny. Stały fragment wykorzystał Łukasz Sosnowski. Biało-Zieloni podwyższyli prowadzenie tuż przed przerwą. Po dalekim wznowieniu gry przez Alberta Posiadałę, do piłki doszedł Jarosław Jampol i uderzenie, z około 20-stu metrów pokonał Krzysztofa Barana.

Świt mógł mógł strzelić kolejne bramki, ale w drugiej połowie zabrakło skuteczności. Zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego dzięki zwycięstwu plasują się na 3. miejscu w tabeli III ligi gr. 1. Kolejne spotkanie rozegrają w sobotę, 14 maja. O godz. 16:00 zmierzą się na wyjeździe ze Zniczem Biała-Piska.

31. kolejka – III liga gr. 1
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Sosnowski 18′ (k), Jarosław Jampol 45′.

Świt: Albert Posiadała – Damian Ślesicki (46′ Jan Nawotczyński), Bartosz Michalik, Radosław Kamiński, Bartosz Dąbrowski, Hubert Michalik (90′ Sebastian Cuch), Jarosław Jampol (67′ Jerzy Munik), Łukasz Sosnowski (57′ Piotr Basiuk), Jacek Tkaczyk, Marcel Niesłuchowski, Jewgen Radionow (67′ Filip Kowalczyk).

Lechia: Krzysztof Baran – Patryk Jakubczyk, Kamil Cyran, Artur Dunajski, Michał Drabik (78′ Ernest Warczyk), Kamil Lewiński, Eryk Kaproń (61′ Jakub Zima), Dominik Pecyna (61′ Bartłomiej Cieślik, Kamil Szymczak, Adam Nowak (46′ Klim Morenkov), Remigiusz Biernat (46′ Miłosz Kapica).

Żółte kartki: Michalik B., Radionow, Basiuk x2 – Dunajski, Pecyna, Kapica.
Czerwone kartki: Basiuk (87′ – dwie żółte).
Sędzia: Kamil Żmijewski (Elbląg)