Pewna wygrana!  |  Świt – Pilica Białobrzegi 3:0

Nowodworzanie pokonali 3:0 Pilicę Białobrzegi. Bramki Świtu strzelili Arkadiusz Gajewski (2) i Mateusz Długołęcki.

Spotkanie dla Biało-Zielonych rozpoczęło się źle. Już w 5. minucie faulowany był Bartosz Michalik, a chwilę później jego brat – Hubert. Obie kontuzje okazały się na tyle poważne, że musieli ich zmienić Łukasz Sosnowski i Marcel Niesłuchowski. Świt jednak grają w dziewiątkę zdołał wyjść na prowadzenie po golu Arkadiusza Gajewskiego.

Po zmianie stron w 72. minucie po faulu Pilica miała okazje doprowadzić do wyrównania z rzutu karnego. Okazji jednak nie wykorzystał Konrad Paterek. Nowodworzanie kolejne dwa gola strzelili w końcówce meczu. Najpierw w 83. minucie znów trafił Gajewski, a kilka minut później wynik ustalił Mateusz Długołęcki.

Przed Świtem piłkarskie święto. We wtorek 26 października przy Sportowej 66 zmierzą się z Ekstraklasową Lechią Gdańsk w ramach 1/16 finału Pucharu Polski.

fot. Lewy Photo

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pilica Białobrzegi 3:0 (1:0)
Bramki: Arkadiusz Gajewski 7′, 83′, Mateusz Długołęcki 87′.

Świt: Posiadała – Długołęcki, Cuch, Drwęcki, Cieślak, Kowalczyk (70′ Nawotczyński), Kuźma, Michalik B. (7′ Sosnowski), Tkaczyk, Michalik H. (7′ Niesłuchowski (83′ Kamiński)), Gajewski.

Pilica: Natorski – Kencel (80′ Imiołek), Walasek, Żurawski, Klinicki (56′ Niedziela), Uziębło, Michaliski, Zawadzki (56′ Bykowski), Rawski (80′ Czarnecki), Dobkowski (70′ Winiarski), Paterek.

Żółte kartki: Posiadała, Sosnowski – Żurawski, Uziębło.
Sędzia: Paweł Kostko (Białystok).