Niepokonani!  | Świt – Ursus 3:2

W sobotę, 22 sierpnia o godz. 16:00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki zmierzył się w ramach 3. kolejki III ligi z Ursusem Warszawa. Nowodworzanie zwyciężyli 3:2 po bramkach Sebastiana Cucha i Michała Drewnowskiego.

Biało-Zieloni do meczu przystępowali bez wątpienia jako faworyt i spełnili oczekiwania kibiców.  Świt wyszedł na prowadzenie w 29. minucie meczu. Po dośrodkowaniu Michała Drenowskiego z rzutu rożnego, głową gola strzelił Sebastian Cuch. Asystujący przy pierwszej bramce Drewnowski dwie minuty później podwyższył prowadzenie. Na lewym skrzydle piłkę przejął Patryk Cieślak, wbiegł pole karne i podał do wychodzącego na czystą pozycję strzelecką Michała Drewnowskiego, który wykończył akcje bramką. Ursus zdołał strzelić kontaktowego gola w 44. minucie za sprawą Patryka Kamińskiego.

Po zmianie stron zrobiło się nieco nerwowo. Nowodworzanom udało się zdobyć trzecią bramkę w 87. minucie. Podopieczni trenera Mariusza Miecznikowskiego wyszli z kontratakiem, do bramki gości pobiegł Arkadiusz Ciach i wyłożył piłkę do lepiej ustawionego Drewnowskiego, którym zdobył czwartą bramkę w sezonie. Warszawiacy wykorzystali jeszcze w 90. minucie zamieszanie pod bramką Mateusza Prusa i strzelili drugi raz. Mimo nerwowej końcówki meczu, gospodarze nie oddali zwycięstwa i po 3. kolejkach zajmują 1. miejsce w tabeli III ligi z kompletem punktów.

Kolejny meczu Świt rozegra w najbliższa sobotę. O godz. 17:00 w Radomiu na stadionie przy ul. Narutowicza zmierzy się z Bronią.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Ursus Warszawa 3:2 (2:0)

Bramki: Sebastian Cuch 29′, Michał Drewnowski 31′, 87′ – Patryk Kamiński 44′, Sebastian Szerszeń 90′.

Świt: Prus – Cuch. Drwęcki, Michalik H. (71′ Ciach), Długołęcki, Tlaga, Cieślak, Wiśniewski (64′ Kwiatkowski), Michalik B., Kusiński (46′ Sosnowski), Drewnowski.

Ursus: Wienczatek – Dzięcioł (76′ Pyrzyna), Bernacik (62′ Możdżonek), Słomka, Skowroński, Muszyński (76′ Szerszeń), Kamiński, Neuman, Baranowski (82′ Kabala), Papliński, Górecki (46′ Prusinowski).

Żółte kartki: Cuch, Michalik B. – Górecki.

Sędzia: Piotr Rzucidło (MZPN)

Fot. Ewa Gruszka