Nie zwalniamy tempa!  |  Unia Skierniewice – Świt 0:1 (0:0)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył w wyjazdowym  spotkaniu ligowym z Unią Skierniewice 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Szymon Kuźma.

Nowodworzanie do Skierniewic jechali kontynuować swoją passę zwycięstw, jednak zadanie wydawało się utrudnione przez kilka absencji w drużynie. Ze składu wypadli Łukasz Sosnowski, Kamil Tlaga i Hubert Michalik, którzy leczą drobne kontuzje. Nie było także Bartosza Michalika, który pauzował za nadmiar żółtych kartek. Trener Mariusz Miecznikowski był zmuszony do kilku przetasowań w składzie. W linii obrony za Mateusza Długołęckiego (który został przesunięty do pomocy) zagrał Radosław Kamiński, a w środku pomocy wystąpił Michał Drewnowski.

Nowodworzanie mimo kilku dogodnych sytuacji w pierwszej połowie utrzymali do przerwy bezbramkowy remis. Po zmianie stron przewagę zarysowali gospodarze, jednak obrońcy Świtu i Jakub Lemanowicz dobrze odpierali ataki rywali. W 75. minucie udało się skontrować Unię. Po zamieszaniu w polu karnym miejscowych do piłki doszedł Szymon Kuźma i bardzo ładnym uderzeniem strzelił jedynego gola w spotkaniu.

Biało-Zieloni po 30. kolejkach zajmują 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 61 punktów. W kolejnym meczu zmierzą się przed własną publicznością z rezerwami Jagielloni Białystok. Mecz zaplanowano na 29 maja na godz. 17:00. Bilety na to spotkanie można nabywać w przedsprzedaży na stronie www.bilet.pax.pl. Wejściówki będą również dostępne w kasie biletowej przed meczem.

Adam Szabłowski

Unia Skierniewice – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0)
Bramka: 75′ Szymon Kuźma.

Unia: Brudnicki – Kudryatsev, Kowalczyk, Makuch, Łojszczyk, Pieńkowski (30′ Wilanowki), Jasiński, Dudziński, Gutkowski (46′ Berłowski), Stępień, Dzięgielewski.

Świt: Lemanowicz – Kamiński, Cuch, Drwęcki, Długołęcki, Kuźma, Cieślak, Wiśniewski, Dąbrowski (85′ Niesłuchowski), Drewnowski (70′ Kwiatkowski), Ciach (90′ Bykowski).

Żółte kartki: Kudryatsev – Długołęcki, Ciach.
Czerwona kartka: Makuch 82′.
Sędzia: Grzegorz Kujawa (W-MZPN)