Nie zwalniamy!  |  Świt – KS Kutno 3:0 [BRAMKI, ZDJĘCIA]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pewnie 3:0  pokonał na własnym stadionie w sobotnim meczu 11. kolejki – KS Kutno. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Arkadiusz Ciach, Łukasz Sosnowski i Marcel Bykowski.

Niewątpliwie mecz z KS-em Kutno zapowiadał się bardzo ciekawie. Obie drużyny trzy ostatnie spotkania wygrały, a ponadto kutnianie w ostatniej kolejce pokonali na własnym stadionie ówczesnego lidera – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:2.  Nowodworzanie od pierwszych minut byli drużyną narzucającą swoje warunki gry. W 22. minucie boisko musiał opuścić zmagający się z urazem kapitan Świtu – Karol Drwęcki. W jego miejsce na boisku pojawił się Radosław Kamiński, który tym samym zaliczył 200 mecz ligowy w barwach klubu ze Sportowej.

Pierwszy gol padła jednak dopiero w 37. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z pięciu metrów głową do bramki gości trafił Arkadiusz Ciach. Jednobramkowe prowadzenie zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego utrzymali do przerwy.

Po zmianie stron Świt nie zwalniał tempa. W 68. minucie z około 45-ciu metrów Łukasz Sosnowski wykonywał rzut wolny. Piłka po jego strzale skozłowała przed Bartoszem Szelongiem i wpadła w okienko bramki przyjezdnych. Biało-Zieloni ustalili wynik w 89. minucie. Po dośrodkowaniu  z rzutu rożnego KS-u Kutno, Arkadiusz Ciach podaniem do wychodzącego Szymona Kuźmy uruchomił kontrę. Kuźma zagrał do wybiegającego na czysta pozycję 16-letniego Marcela Bykowskiego, a ten nie zmarnował szansy na swojego pierwszego gola na poziomie seniorskiej III ligi. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 3:0.

Po 11. kolejkach Świt zajmuje pozycje lidera z przewagą dwóch punktów nad druga Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Kolejny mecz Biało-Zieloni rozegrają w sobotę 24 października. Na wyjeździe o godz. 14:00 zmierzą się z Olimpią Zambrów.

Adam Szabłowski

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Kutno 3:0 (1:0)

Bramki: Arkadiusz Ciach 37′, Łukasz Sosnowski 68′, Marcel Bykowski 89′.

Świt: Prus – Cuch, Drwęcki (22′ Kamiński), Michalik H. (66′ Drewnowski), Kuźma, Cieślak, Wiśniewski (85′ Bykowski), Michalik B. (85′ Długołęcki), Kusiński, Sosnowski, Ciach.

Kutno: Szelong – Kowalczyk, Rokosz, Sadziński (70′ Klepacki), Dąbrowski (56′ Bujalski), Wielgus, Szczepański (56′ Kacela), Dynel, Szczytniewski (56′ Ostrowski), Kralkowski, Kasperkiewicz (70′ Telestak).

Żółte kartki: Cieślak, Sosnowski – Kowalczyk, Sadziński, Wielgus, Dynel.

Sędziowie: Dawid Deptuła – Błażej Kujawa, Michał Zinowicz (Podlaski ZPN).