Na początek zwycięstwo! Olimpia – Świt 1:2

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał 2:1 inauguracyjny mecz wyjazdowy z Olimpią Zambrów. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Mateusz Kwiatkowski i Rafał Maciejewski.

Nowodworzanie bardzo dobrze rozpoczęli sezon 2019/2020. Podopieczni trenera Marka Brzozowskiego w samej końcówce strzelili dwie bramki na wagę 3 punktów. Aż do 80. minuty utrzymywał się bezbrakowy remis. Po rzucie rożnym, gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Łukasza Grzybowskiego. Ich radość nie trwała jednak długo. W 87. minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Kamila Wiśniewskiego z około 7 metrów wyrównał nowy zawodnik Świtu – Mateusz Kwiatkowski.

Nowodworzanie poszli za ciosem i dwie minuty później przychylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po odbiorze w środku pola piłkę natychmiast otrzymał Kamil Wiśniewski, w polu karnym przełożył ją na lewą nogę i próbował pokonać Piotra Czeplińskiego. Bramkarz gospodarzy obronił strzał, jednak dobitka głową Rafała Maciejewskiego wpadła do bramki.

Jako ciekawostkę, można zaznaczyć, że Świt od zwycięstwa rozpoczął sezon pierwszy raz od 10 lat. Nowodworzanie następny mecz rozegrają w najbliższą sobotę przed własną publicznością. O godz. 19:35 zmierzą się z beniaminek III ligi – Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

-Przyjechaliśmy do Zambrowa miesiąc po ostatniej kolejce, gdzie wygraliśmy 4:0. Cały czas mówiliśmy, żeby zawodnicy nie myśleli mentalnie o tym meczu. Pracowaliśmy dużo nad defensywą, żeby nie tracić dużo bramek i móc wykorzystać nasze atuty w ofensywie. Myślę, że to się udało, mimo że wpadła jedna bramka. Byliśmy konsekwentni do ostatniej minuty i za to chciałem podziękować zawodnikom, którzy pokazali, że mają charakter – powiedział po meczu trener Świtu – Marek Brzozowski.

ZKS Olimpia Zambrów – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (0:0)

Bramki: 81′ Łukasz Grzybowski – Mateusz Kwiatkowski 87′, Rafał Maciejewski 89′

Olimpia: Czapliński – Paczkowski, Jastrzębski (70′ Zalewski), Steć (63′ Chowaniec), Radecki, Bortniczuk (85′ Malinowski), Koncewicz, Grzybowski, Jackiewicz, Nikołajuk (73′ Gowicki), Dawidowicz.

Świt: Niezgoda – Kamiński, Cuch (86′ Waśniowski), Pomorski, Drwęcki, Michalik, Ciach (83′ Wiśniewski), Kwiatkowski, Tlaga, Basiuk, Maciejewski.

Żółte kartki: Grzybowski – Cuch, Basiuk, Maciejewski, Waśniowski.