Na koniec roku dwa remisy [ZDJĘCIA]

Na koniec ligowego 2020 roku Świt Nowy Dwór Mazowiecki dwukrotnie zremisował z Ruchem Wysokie Mazowiecki 0:0, a z Pelikanem Łowicz 2:2.

W środę 25 listopada nowodworzanie na własnym stadionie rozegrali zaległe spotkanie 13. kolejki z Ruchem Wysokie Mazowieckie. W tym meczu padł bezbramkowy remis. 4 dni później w ramach 18. kolejki na wyjeździe zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego zmierzyli się z Pelikanem Łowicz.

Mecz rozpoczął się po myśli Biało-Zielonych. Już w 9. minucie pierwszą bramkę dla Świtu zdobył Radosław Kamiński. Tuż przed przerwą Arkadiusz Ciach podwyższył prowadzenie nowodworzan, wykorzystując rzut karny. Po zmianie stron od początku drugiej połowy gospodarze narzucili swoje warunki. W 51. minucie kontaktowego gola strzelił Piotr Tkacz, a w 56. minucie do remisu doprowadził z rzutu karnego Krystian Mycka. Pelikan mógł przechylić szalę zwycięstwa, jednak dwukrotnie z linii bramkowej Świtu piłkę wybił Kamil Tlaga.

W tym sezonie nie ma jednak podziału na rundę jesienną i wiosenną. Mimo, że rozgrywki ligowe zakończyły się w 2020 roku, to pozostały jeszcze do rozegrania 3 kolejki rundy zasadniczej, które odbędą się w marcu 2021 roku. Potem nastąpi podział tabeli na drużyny 1-8 i 9-22. Drużyny z pierwszej ósemki rozegrają między sobą mecz i rewanż, a zespoły z grupy 9-22 zagrają jedno spotkanie u siebie lub na wyjeździe, w zależności gdzie grali z danym zespołem w rundzie zasadniczej.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki może być niemal pewny pierwszej ósemki. Obecnie zajmuje 2. miejsce w tabeli, a na wiosnę zmierzy się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (1.), Polonią Warszawa (3.) i Błonianką Błonie (14.).

Adam Szabłowski
fot. Lewy Autor i Ewa Gruszka

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Ruch Wysokie Mazowieckie 0:0

Świt: Prus – Tlaga (74’ Kusiński), Cuch, Drwęcki, Cieślak, Wiśniewski (86’ Drewnowski), Sosnowski, Kuźma, Michalik B., Michalik H. (64’ Kwiatkowski), Ciach (86’ Bykowski).

Ruch: Osuch, Kujawa, Porębski, Grzybowski (35’Stankiewicz), Hryszko, Łukaszczyk, Grochowski, Samluk (65’ Skibko), Mackiewicz, Trąbka, Jackiewicz.

Żółte kartki: Cuch, Drwęcki, Sosnowski, Michalik B. – Hryszko, Samluk.

Sędzia: Krzysztof Kapela (Olsztyn)

Pelikan Łowicz – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 (0:2)

Bramki: Piotr Tkacz 51’, Krystian Mycka 56’ (k) – Radosław Kamiński 9’, Arkadiusz Ciach 41’ (k)

Pelikan: Orzeł – Mycka, Tkacz, Wawrzyński, Żółtowski (46’ Jóźwiak), Kowalczyk, Pomianowski, Piekarski, Kieplin (85’ Kruk), Wyszogrodzki, Białas.

Świt: Prus – Tlaga, Drwęcki, Kamiński, Cieślak, Wiśniewski (68’ Michalik H.), Kuźma, Kwiatkowski, Michalik B., Kusiński, Ciach.

Żółte kartki: Żółtowski, Kruk, Wyszogrodzki – Kamiński, Cieślak, Kuźma, Ciach.

Sędzia: Konrad Lewończuk (Białystok)