Na koniec remis przy S66  |  Świt – Pelikan Łowicz 0:0 [zdjęcia, wideo]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w ostatni spotkaniu przed własną publicznością w tym sezonie zremisował 0:0 z Pelikanem Łowicz.

Sezon 2021/2022 wielkimi krokami zbliża się do końca. W ubiegłą sobotę, 11 czerwca Biało-Zieloni zmierzyli się z Pelikanem Łowicz. Trener Mariusz Miecznikowski wzorem poprzednich spotkań zdecydował się na młodych zawodników. W początkowej fazie meczu odważnie wyszli goście, którzy chcieli szybko zdobyć bramkę. Konsekwencją ich ataków było duża ilość stałych fragmentów gry m.in. rzutów rożnych.

Nowodworzanie przetrwali ofensywę i gra się wyrównała, ale obie drużyny się potrafiły znaleźć sposobu na przechylenie szali zwycięstwa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bez bramek. Świt po przedostatniej kolejce zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 59-ciu punktów. Do roszady doszło na pozycji lidera. W szlagierze kolejki Polonia Warszawa pokonała Legionovię Legionowo i na ostatniej prostej w walce o awans wskoczyła na 1. miejsce.

W ostatniej kolejce, która odbędzie się w sobotę 18 czerwca o godz. 17:00, zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego zagrają na wyjeździe z rezerwami ŁKS-u Łódź.

37. kolejka – III liga gr. 1
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Pelikan Łowicz 0:0

Świt: Marceli Wasilko – Hubert Michalik, Sebastian Cuch (62′ Patryk Cieślak), Bartosz Michalik (46′ Radosław Kamiński), Arkadiusz Giżyński, Yaroslav Yampol, Jerzy Munik (68′ Damian Ślesicki), Łukasz Sosnowski, Jacek Tkaczyk, Marcel Niesłuchowski, Jewhen Radionov.

Pelikan: Patryk Orzeł – Kamil Łojszczyk, Eryk Woliński, Przemysław Dwórzyński, Artur Stawikowski, Jakub Garnysz (90′ Robert Ziółkowski), Patryk Pomianowski (80′ Tomasz Dąbrowski), Jakub Tabor (86′ Igor Tomaszewski), Radosław Kuciński (46′ Tomasz Kolus), Kacper Falkowski (90′ Michał Żółtowski), Szymon Sołtysiński.

Żółte kartki: Sosnowski – Ziółkowski, Pomianowski.
Sędzia: Piotr Burak (Zamość).