Minimalna porażka z liderem  |  Pogoń – Świt 1:0 (0:0)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w ubiegłą sobotę, 20 marca uległ 0:1 liderowi III ligi – Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Jedyną bramkę w meczu zdobył Jean Franco Sarimiento.

W pierwszej połowie nowodworzanie kontrolowali grę i byli stroną przeważającą. Dwukrotnie mogli wyjść na prowadzenie, jednak fenomenalnymi interwencjami wykazywał się bramkarz gospodarzy – Sebastian Przyrowski. Niewykorzystane sytuacje zemściły się już na początku drugiej połowy.

W przerwie na zmianę zdecydował się trener Pogoni, Krzysztof Chrobak i w miejsce Michała Strzałkowskiego wprowadził Jeana Franco Sarimiento. Zmiana okazała trafiona. W 51. minucie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła 24-letni Kolumbijczyk strzelił jedynego gola w spotkaniu.

Nowodworzanie po 20. kolejce zajmują 6. miejsce w tabeli III ligi. W najbliższą sobotę na własnym stadionie zagrają ostatni mecz rundy zasadniczej. Rywalem Biało-Zielonych będzie Polonia Warszawa. Mecz zaplanowano na godz. 14:00.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (0:0)

Bramka: 51′ Sarmiento.

Pogoń: Przyrowski – Zembrowski, Gładysz (82′ Chojnacki), Broniarek, Maślanka, Jaroń, Kobiera (46′ Gzieło), Urbański (82′ Krajewski), Wrzesiński, Lisowski (68′ Kowalczyk), Strzałkowski (46′ Sermiento).

Świt: Prus – Dąbrowski, Drwęcki, Cuch, Tlaga, Wiśniewski (66′ Michalik H.), Długołęcki (79′ Drewnowski), Sosnowski, Kuźma, Tkaczyk (60′ Bykowski), Ciach.

Żółte kartki: Zebrowski, Jaroń, Urbański – Tlaga, Kuźma.