Minimalna porażka z Lechią

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Jedyną bramkę dla nowodworzan strzelił Krzysztof Napora. Po tym spotkaniu przewaga Świt nad strefą spadkową stopniała do 6 punktów.

Spotkania Świtu z Lechią zawsze obfitowały w dużo walki i tak było tym razem. Żadna z drużyn nie odstawiała przysłowiowej nogi i za wszelką cenę chciała wygrać to spotkanie. Lechia, aby utrzymać kontakt z czołówką tabeli, Świt żeby uciec od strefy spadkowej.Pierwsza połowa nie porwała kibiców zgromadzonych na stadionie. Do przerwy mecz skończył się bramkowym remisem.

Dopiero w drugiej połowie mogliśmy oglądać bramki. Pierwszą z nich strzelili gospodarze. Rzut karny w 75. minucie na bramkę zamienił Kamil Szymczak. Chwilę później był już remis. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Napora. Po raz kolejny w tym sezonie nowodworzanom nie udało się utrzymać wyniku do końca spotkania. W 88. minucie Kacper Przedbora ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Lechii Tomaszów.

Do końca sezonu zostało 8 spotkań. W tej chwili Świt ma 6 punktów przewagi nad strefą spadkową, a przed podopiecznymi Marka Brzozowskiego mecze z trudnymi rywalami m.in Sokół Aleksandrów czy Polonia Warszawa.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:0)

Bramki: 75′ Szymczak, 88′ Przedbora – 85′ Napora

Lechia: Awdziewicz – Jakubczyk, Cyran, Bartosiński, Bąkowicz (71′ Przedbora), Lewiński (85′ Kornacki), Kaproń, Szymczak, Pawlik, Kubiak (64′ Nowak), Rymek (64′ Snopczyński).

Świt: Prus – Wiśniewski, Kamiński, Drwęcki, Michalik, Szulkowski (68′ Kozłowski), Pomorski, Tlaga, Maciejewski, Basiuk, Rudnicki (68′ Napora)

Źródło: Rafał Gadzała NoToSport.pl