Miecznikowski: „Nasza skuteczność pozostawiła wiele do życzenia”

– Pierwsza bramka, to trochę przypadku i kolejny raz strzelona na początku meczu. Podważyło to naszą pewność siebie i dodało wiary w zwycięstwo RKS-owi. Mieliśmy wiele swoich sytuacji i możemy mieć pretensje tylko do siebie, a nie do przeciwnika. RKS strzelał bramki po naszych błędach, w naszej grze było dzisiaj dużo niespójności jeśli chodzi o reakcje po stracie piłki. Pozwoliliśmy łatwo i szybko się skontrować – druga i trzecia bramka. Mimo naszych niewykorzystanych sytuacji to przeciwnik strzelał bramki, a my z biegiem meczu irytowaliśmy się coraz bardziej. Jest to zasłużone zwycięstwo RKS-u, dlatego że gospodarze byli bardziej skuteczni i dążyli żeby grać mocno do końca. Porażkę przyjmujemy, musimy wyciągnąć z tego kilka wniosków. Jedyne co może cieszyć, to że stwarzaliśmy sytuacje, ale nasza skuteczność pozostawiła wiele do życzenia – podsumował mecz z RKS-em Radomsko trener Świtu, Mariusz Miecznikowski.