Maszyna się zacięła… |  Świt – Jegiellonia II 1:3 [FOTO]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na własnym stadionie z rezerwami Jegiellonii II Białystok 1:3. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Ciach.

Nowodworzanie po wysokiej porażce z RKS-em Radomsko chcieli jak najszybciej powrócić na zwycięską ścieżkę. Do składu Świtu powrócił Karol Drwęcki, a na ławce rezerwowych powrócili już m.in. Bartosz Michalik i Mateusz Kwiatkowski.

Pierwsza połowa była po kontrolą gospodarzy. W 35. minucie przewagę Świtu skwitował Arkadiusz Ciach, który wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła i zdobył bramkę dla Biało-Zielonych.

Po zmianie stron rezerwy Jagiellonii wyszły bardziej zmotywowane, a Świt zaczął popełniać proste błędy. Zaowocowało to bramkę dla gości już w 50. minucie. Po prostopadłym podaniu Szymon Sobczak zszedł do lewej strony i z ostrego kąta pokonał Jakuba Lemanowicza. Ten sam zawodnik w 72. minucie wyprowadził Jegiellonię na prowadzenie. Tym razem strzałem w krótki róg tuż przy słupku strzelił do bramki Lemanowicza. Wydawało się, że koszmar z Radomska powrócił. Świt był bezsilny, Jagiellonia podwyższyła prowadzenie 10 minut później. Na bramkę Świtu strzelił Sobczak, Lemanowicz wybił piłkę przed siebie, a Jakub Jarmołowicz dobitką ustalił wynik spotkania.

Nowodworzanie po 15. kolejkach (14 rozegranych meczach) zajmują 2. Miejsce w ligowej tabeli. W najbliższą niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki i nie ma co ukrywać, że czas na przełamanie…

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Jegiellonia II Białystok 1:3 (1:0)

Bramki: 35′ Arkadiusz Ciach – 50′, 72′ Szymon Sobczak, 82′ Jakub Jarmołowicz.

Świt: Lemanowicz – Tlaga, Cuch, Drwęcki, Cieślak, Wiśniewski, Kuźma (75′ Michalik B.), Sosnowski, Drewnowski (70′ Kwiatkowski), Kusiński, Ciach.

Jagiellonia II: Gostomski – Majsterek, Płoszkiewicz, Czerech (67′ Matysik), Pankiewicz, Jarosz (77′ Kosikowski), Pawłowski, Matras (73′ Osipiuk), Bortniczuk (73′ Lutostański), Karpiński (67′ Jarmołowicz), Sobczak.

Żółte kartki: Kuźma, Kwiatkowski – Majsterek, Czerech, Jarosz.

Sędzia: Bartosz Banasiak (WS Łódź)

fot. Ewa Gruszka