Majowe przełamanie  |  Świt – Sokół Al. Łódzki 3:1 (0:0) [wideo]

Nowodworzanie w weekend majowy przełamali niemoc i zwyciężyli z Sokołem Aleksandrów Łódzki 3:1.

Pierwsza połowa minęła bez bramek, za to w drugiej kibice zobaczyli ich aż 4. W 52. minucie jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście po trafieniu z 18-stu metrów Artura Golańskiego. Świt wyrównał 3 minuty później. Po rzucie rożnym wykonanym przez Łukasza Sosnowskiego na 1:1 strzelił Radosław Kamiński.

W 68. minucie po długi podaniu na prawe skrzydło piłka trafiła pod nogi Filipa Kowalczyka. Ten zbiegł w pole karne, minął obrońcę Sokoła i zagrał do niepilnowanego Jewgena Radionowa, który nie zmarnował okazji. Dwie minuty później Biało-Zieloni przypieczętowali zwycięstwo. Po kornerze głową strzelił Sebastian Cuch.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki kolejne spotkanie rozegra w sobotę, 7 maja. Na wyjeździe o 17:00 zmierzy się KS-em Kutno.

29. kolejka – III liga gr. 1
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1 (0:0)
Bramki: Radosław Kamiński 55′, Jewgen Radionow 68′, Sebastian Cuch 70′ – Artur Golański 52′.

Świt: Albert Posiadała – Hubert Michalik (60′ Filip Kowalczyk), Sebastian Cuch, Radosław Kamiński, Bartosz Dąbrowski, Jarosław Jampol, Piotr Basiuk (60′ Damian Ślesicki), Łukasz Sosnowski, Jacek Tkaczyk, Jan Nawotczyński, Jewgen Radionow (78′ Marcel Niesłuchowski).

Sokół: Jakub Kowalski – Mateusz Lis, Krzysztof Wojciechowski (46′ Jakub Mamełka), Jakub Bartosiewicz, Przemysław Woźniczak, Jakub Horoszkiewicz (46′ Jakub Zagórski), Artur Golański (87′ Jakub Dydak), Sebastian Kobiera, Bartłomiej Maćczak, Igor Kania, Michał Góral.

Żółte kartki: Dąbrowski, Jampol, Nawotczyński, Radionow.
Sędzia: Kamil Szczołko (Lublin).

fot. mksswit.pl