Lider pokonany!  |  Pogoń Grodzisk – Świt 1:2 (1:1) [ZDJĘCIA]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w sobotnim hicie kolejki pokonał lidera III ligi gr. 1 – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1. Zwycięskie bramki dla Biało-Zielonych zdobył Arkadiusz Ciach.

Mecz rozpoczął się jednak nie pomyśli Świtu. W 20. minucie z prawego skrzydła w pole karne nowodworzan dośrodkował Mateusz Lisowski, a głową gola dla Grodziska strzelił Jean Franco. 15 minut później Świt doprowadził do wyrównania. Po wznowieniu gry z autu w zamieszaniu w polu karnym próbował strzelać Szymon Kuźma, następnie piłkę uderzył Łukasz Sosnowski, a ta trafiła pod nogi Ciacha, który nie zmarnował okazji. Na przerwę obie drużyny zeszły z wynikiem remisowym 1:1.

Po zmianie stron to Świt zarysował lekką przewagę. Już w 75. minucie Biało-Zieloni przełożyli ją na bramkę. W środku pola gospodarze stracili piłkę, którą przejął Ciach, Napastnik Świtu pobiegł w pole karne, odegrał na lewą stronę do Kamila Wiśniewskiego, ten wycofał do Ciacha, a ofensor Świtu sprytnym strzałem wyprowadził nowodworzan na prowadzenie. Zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego jeszcze dwa razy mogli podwyższyć prowadzenie, jednak ostatecznie dowieźli zwycięstwo do końca.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki po 27. kolejkach zgromadził 52 punkty – tyle samo co druga w tabeli Legionovia Legionowo. To właśnie z tym zespołem Biało-Zieloni zagrają w najbliższą środę. Mecz derbowy zaplanowano na godz. 17:00 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Adam Szabłowski, fot. Lewy Photo

Zdjęcia dostępne TUTAJ (Lewy Photo)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:1)

Bramki: 20′ Jean Franco – 35′, 75′ Arkadiusz Ciach.

Pogoń: Przyrowski – Zembrowski, Krajewski, Broniarek, Lisowski, Łoś, Kobiera (89′ Grabowski), Kołaczek, Wrzesiński (61′ Urbański), Jaroń (76′ Strzałkowski), Sarmiento.

Świt: Prus – Cuch, Drwęcki, Michalik H. (70′ Tlaga), Długołęcki, Kuźma, Wiśniewski, Michalik B., Dąbrowski (70′ Cieślak), Sosnowski, Ciach.

Żółte kartki: Kobiera, Zembrowski – Dąbrowski, Michalik H., Cuch.

Sędzia: Konrad Gawroński (KS Łódź)