Kto w nowym sezonie zagra w III lidze?

Nowodworzanie zakończyli sezon 2018/19 wyjazdowym zwycięstwem 4:0 z Olimpią Zambrów i ostatecznie zajęli 12. miejsce w tabeli III ligi. Kogo zabraknie, a kto dołączy do składu III ligi w następnej edycji rozgrywek?

Od kilku tygodni wiadomo, że żadna drużyna z II ligi nie spadła do III ligi grupy I. W związku z tym z naszej grupy spadły tylko trzy zespoły. Ostatecznie nie udało się wywalczyć utrzymania: ŁKS-owi 1926 Łomża, Victorii Sulejówek oraz Mazurowi Ełk i tych drużyn nie zobaczymy w kolejnym sezonie. Na ostatniej prostej awans do II ligi wywalczyła Legionovia Legionowo.

Z IV ligi podlaskiej awansował KS Wasilków, z warmińsko-mazurskiej – Concordia Elbląg, a z łódzkiej – RKS Radomsko. Wciąż trwa walka w województwie mazowieckim. Mistrzem IV ligi (południe) została Pogoń Grodzisk Mazowiecki, a w grupie północnej Huragan Wołomin. Obie drużyny zmierzą się w dwumeczu barażowym, gdzie zwycięzca otrzyma promocję do III ligi.

Inaugurację sezonu 2019/20 zaplanowano już na 3-4 sierpnia 2019 r. Organem prowadzącym rozgrywki będzie Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, który przejął pieczę po Mazowieckim ZPN.

Skład III ligi grupy I w sezonie 2019/2020:

 1. Sokół Aleksandrów Łódzki
 2. Lechia Tomaszów Mazowiecki
 3. Unia Skierniewice
 4. Sokół Ostróda
 5. Polonia Warszawa
 6. Olimpia Zambrów
 7. Legia II Warszawa
 8. Pelikan Łowicz
 9. Znicz Biała Piska
 10. Broń Radom
 11. Świt Nowy Dwór Mazowiecki
 12. Ursus Warszawa
 13. Huragan Morąg
 14. Ruch Wysokie Mazowieckie
 15. KS Wasilków (awans z IV ligi podlaskiej)
 16. Concordia Elbląg (awans z IV ligi warmińsko-mazurskiej)
 17. RKS Radomsko (awans z IV ligi łódzkiej)
 18. Pogoń Grodzisk Maz. / Huragan Wołomin (awans z IV ligi mazowieckiej)