Krótka przygoda w Pucharze Polski

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na wyjeździe z Koroną Ostrołęka 2:3. Nowodworzanie zakończyli rozgrywki Pucharu Polski MZPN na poziomie ćwierćfinałów.

Nie ma co ukrywać, że drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego tegoroczną edycję Pucharu Polski musiała potraktować drugorzędnie. Świt skupia się na rozgrywkach ligowych i na spokojnym utrzymaniu w lidze.

Na mecz w Ostrołęce zostali delegowani zawodnicy, którzy mniej występują w rozgrywkach III-ligowych. Dla Korony było to szczególne wydarzenie, w którym liczyli na sprawienie niespodzianki. Gospodarze w 52. minucie prowadzili już 3:0 po bramkach Michała Borkowskiego, Piotra Strzeżysza i Dominika Dzwonkowskiego. Nowodworzanie zdołali jeszcze zdobyć dwa gole po trafieniu samobójczym i rzucie karnym wykonanym przez Rafała Maciejewskiego.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem IV-ligowca, który w półfinale zmierzy się z Błonianką Błonie.