Kończymy z podniesioną głową! | Świt – Zagłębie Lubin 1:3

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w czwartkowym meczu 1/32 finału Pucharu Polski uległ ekstraklasowemu Zagłębiu Lubin 1:3. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Michał Drewnowski.

Zagłębie Lubin zdobyło pierwsza bramkę już w 6. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła najpierw głową uderzył Jakub Żuborwski, jednak piłka trafiła w obrońcę Świtu, a po chwili ten sam zawodnik zdołał pokonać Mateusza Prusa. Mimo złego początku, nowodworzanie postawili się dużo wyżej notowanemu rywalowi i chcieli sprawić niespodziankę.

Na następną bramkę kibice musieli jednak poczekać do 75. minuty. Mateusz Kwiatkowski prostopadłym podaniem uruchomił Huberta Michalika, a ten podał do wychodzącego na czystą pozycję Michała Drewnowskiego. Napastnik Świtu nie zmarnował sytuacji i doprowadził do wyrównania. Przy Sportowej 66 zaczęło pachnieć niespodzianką, jednak tylko na kilka minut. Już w 78. minucie ponownie na prowadzeniu byli goście. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę głową podbił chwile wcześniej wprowadzony na boisko Jewgenij Baszkirow i pokonał bramkarza Świtu. Zagłębie ustaliło wynik na 1:3 w 84. minucie trafieniem Damjana Bohara.

Nowodworzanie ulegając Zagłębiu Lubin zakończyli przygodę w tegorocznej edycji Pucharu Polski. jednak śmiało można stwierdzić, że nie położyli się przed drużyną z ekstraklasy!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Zagłębie Lubin 1:3 (0:1)
Bramki: Michał Drewnowski 75′ – Jakub Żubrowski 6′, Jewgienij Baszkirow 78′, Damjan Bohar 84′

Świt: 1. Mateusz Prus – 11. Kamil Tlaga, 3. Sebastian Cuch, 2. Radosław Kamiński, 19. Patryk Cieślak – 21. Kamil Wiśniewski (46′ 10. Mateusz Kwiatkowski), 4. Piotr Kusiński (79′ 94. Jacek Tkaczyk), 8. Mateusz Długołęcki, 24. Bartosz Michalik, 7. Hubert Michalik (86′ 14. Marcel Pruszkowski) – 77. Michał Drewnowski.

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 26. Kacper Chodyna, 27. Dominik Jończy, 33. Lubomir Guldan, 3. Sasa Balić – 17. Patryk Szysz, 8. Łukasz Poręba (74′ 4. Jewgienij Baszkirow), 14. Jakub Żubrowski (88′ 74. Kamil Kruk), 18. Filip Starzyński, 77. Mateusz Bartolewski (61′ 20. Jakub Sypek) – 39. Damjan Bohar.