Kończymy jako wicelider! Świt – Olimpia Zambrów 2:1

Nowodworzanie zwyciężyli 2:1 z Olimpią Zambrów i awansowali na drugie miejsce. Był to ostatni mecz ligowy w tym roku.

Spotkanie nie rozpoczęło się jednak po myśli nowodworzan. W 21. minucie goście wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, głową Błażeja Niezgodę pokonał Rafał Kalinowski. Pierwsza połowa byłą słaba w wykonaniu Świtu i gospodarze nie zdołali doprowadzić do remisu.

W drugiej połowie podopieczni trenera Marka Brzozowskiego wyszli nieco odmienieni. Trybuny ożywiły się po dwóch trafieniach Arkadiusza Ciacha, jednak sędzia boczny dopatrzył się spalonych. Do trzech razy sztuka. W 69. minucie Ciach dopiął swego i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelił na 1:1.

Końcówka meczu należała już do gospodarzy, co zaowocowało w 90. minucie. Po centrze z prawego skrzydła na 2:1 strzelił Rafał Maciejewski i tym samym wyszarpał zwycięstwo dla Biało-Zielonych. Było to czternaste trafienie Maciejewskiego w tym sezonie, co daje mu trzecie miejsce w tabeli strzelców.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zakończył ten rok na 2. miejscu i ma na swoim koncie 33 punkty. Przed zawodnikami dwutygodniowe urlopy. W tym czasie kadra trenerska odbędzie staże w drużynach Ekstraklasy.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Olimpia Zambrów 2:1 (0:1)

Bramki: Arkadiusz Ciach 69′, Rafał Maciejewski 90′- Rafał Kalinowski 21′

Świt: Niezgoda – Kamiński, Cuch, Pomorski, Drwęcki, Michalik H. (90′ Cieślak), Ciach, Kwiatkowski, Tlaga (80′ Wiśniewski), Basiuk, Maciejewski.

Olimpia: Czapliński – Głowicki (67′ Nikołajuk), Zalewski (77′ Jackiewicz), Ostaszewski, Malinowski, Radecki, Kalinowski (73′ Bortniczuk), Paczkowski, Grzybowski, Dawidowicz, Wasiluk.

Żółte kartki: Czapliński, Ostaszewski, Malinowski, Grzybowski, Dawidowicz x2

Czerwona kartka: Dawidowicz (90′ druga żółta)