Kanonada. Świt – GKS Wikielec 5:1 [WIDEO]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w meczu 27. kolejki pewnie pokonał na własnym boisku GKS Wikielec 5:1. Bramki strzelili Kamil Wolski, Paweł Broniszewski i Marcin Kozłowski, a dwa trafienia dołożył Mariusz Gabrych. 

Świt bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. Już w 6. minucie gry Paweł Broniszewski strzałem z dystansu dał prowadzenie gospodarzom. Goście pierwszy strzał oddali dopiero w 23. minucie gry, ich próbę wybronił Mateusz Prus. W 42. minucie doskonałym podaniem od Marcina Kozłowskiego został obsłużony Konrad Perzyna, ale w tym pojedynku lepszy okazał się bramkarz gości. W tej samej minucie doskonałą akcję zmarnował Mariusz Gabrych. Jego strzał z 5 metra był bardzo niecelny. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania GKS Wikielec doprowadził do wyrównania. W polu karnym Świtu najlepiej odnalazł się Piotr Kacperek, który wpakował piłkę do siatki.

Drugą połowę Świt rozpoczął od zdecydowanych ataków. 10 minut po wznowieniu gry nowodworzanie po raz drugi wyszli na prowadzenie. Po raz kolejny dobrze w tym meczu podawał Kozłowski, a jego podanie wykorzystał Mariusz Gabrych. W 58. minucie gry mogło i powinno być już 3:1, jednak idealnej okazji nie wykorzystał Kamil Wolski.  Co się odwlecze to nie uciecze. W 68. minucie mieliśmy kolejną bramkę dla Świtu. Indywidualną akcję Kozłowskiego bez problemu zakończył Wolski. W 78. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Po raz drugi do siaki trafił Gabrych. W 89. minucie Świt strzelił piątą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kozłowski, który dobił piłkę do pustej bramki, po strzale Gabrycha.

Świt po niemrawej pierwszej połowie zdecydowanie odżyli w drugiej części meczu. „Biało-Zieloni” urządzili gościom istny festiwal strzelecki i na pewno pomoże im to w kolejnych meczach. Nowodworzanie kolejne spotkanie ligowe rozegrają 13 maja z Pelikanem w Łowiczu. Najbliższe spotkanie przy Sportowej 66 zostanie rozegrane 19 maja. Do Nowego Dworu przyjedzie warszawska Polonia.

Rafał Gadzała NoToSport.pl

SKRÓT MECZU TUTAJ [NoToSport.pl WIDEO]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – GKS Wikielec 5:1 (1:1)

6′ Broniszewski, 55′ 77′ Gabrych, 68′ Wolski, 88′ Kozłowski – 45′ Kacperek

Świt: Prus – Cuch, Trojnacki, Drwęcki, Broniszewski (34′ Pomorski), Gabrych, Kozłowski, Perzyna (75′ Śledziewski), Dara (75′ Steć), Wolski, Pałczyński (82′ Morawski)

GKS Wikielec: Suszczewicz, Jajkowski, Kacperek, Sobociński (82′ Sz. Jajkowski), Śledź, Nowiński (86′ Tomczyk), Wypniewski, Piórkowski, Górski, Tomkiewicz, Kolcz

Żółte kartka: Korcz, Śledź (GKS)

Widzów: 150