Jesteśmy w półfinale okręgowego Pucharu Polski!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał w ćwierćfinale mazowieckiego Pucharu Polski z Centrum Radom 5:1. Choć trzy ostatnie bramki padły dopiero w ostatnich 10-ciu minutach.

Trener Świtu – Rafał Kleniewski zdecydował się na spore roszady w składzie względem rozgrywek ligowych. Na boisku od pierwszych minut pojawili się zawodnicy, którzy częściej występują w roli zmienników. Na bramce stanął 19-letni Konstanty Antoniuk, a w polu wystąpili m.in. Marcel Smardzewski, czy Sebastian Cuch.

Nowodworzanie objęli prowadzenie już w 6. minucie. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Kamil Wolski wbił piłkę głową do bramki rywali. Gospodarze, na co dzień występujący w lidze okręgowej, nie pozostali dłużni i szybko chcieli odpowiedzieć na gola Świtu, a bliski zdobycia bramki był Piotr Tworzewski. „Biało-zieloni” zepchnęli Centrum Radom i zdominowali pierwszą część meczu. W 18. minucie Marcel Smardzewski znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, jednak zamiast strzelać wycofał piłkę do gorzej ustawionego Marcina Kozłowskiego. Kilka minut później Mariusz Gabrych nie zdołał pokonać Mateusza Bochniewskiego w sytuacji sam na sam.

Im bliżej końca pierwszej połowy, to Świt popełniał proste błędy i pozwolił sobie na dekoncentrację. Po kilku kiksach gospodarze mogli wyrównać, jednak dobrze na bramce nowodworzan spisywał się Antoniuk. Tuż przed końcem pierwszych 45. minut druga żółtą kartką został ukarany Kacper Jedynak i podopieczni Rafała Kleniewskiego mieli znacznie ułatwione zadanie.

W przerwie zeszli Mateusz Dara i po słabym występie Marcel Smardzewski, a w ich miejsce weszli Krystian Pomorski i Konstanty Ślęzak. W 51. minucie Marcin Kozłowski wykorzystał wysokie ustawienie bramkarza gospodarzy i strzałem z 40 metrów przelobował Bochniewskiego podwyższając na 2:0. Centrum złapało kontakt po golu z rzutu karnego Kacpra Wnuka w 62. minucie.

Widowisko znacznie ożywiło pojawienie się na boisku Krystiana Pałczyńskiego. Napastnik Świtu w 81. i 86. minucie zdobył dwie kolejne bramki dla Świtu. Ostatnie piąte trafienie dołożył w doliczonym czasie Mariusz Gabrych i przypieczętował awans  nowodworzan do półfinału.

W najbliższych dniach w siedzibie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie półfinalistów. Świtu może trafić na innych trzech zwycięzców ćwierćfinałów: Victorię Sulejówek (III liga), Legię II Warszawa (III liga) lub Mławiankę Mława (IV liga). Mecze 1/2 finału zaplanowano na 9 maja, a losowanie par 30 kwietnia.

NoToSport.pl, fot. Wojciech Lewandowski

Centrum Radom – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:5 (0:1)

Wnuk 62′ (k) – Wolski 6′, Kozłowski 51′, Pałczyński 81′, 86′, Gabrych 90′

Świt: Konstanty Antoniuk – Michał Steć, Radosław Kamiński (80′ Karol Drwęcki), Sebastian Cuch, Konrad Perzyna (58′ Mateusz Pietroń), Maciej Sawicki, Mateusz Dara (46′ Krystian Pomorski), Marcel Smardzewski (46′ Konstanty Ślęzak), Kamil Wolski (70′ Krystian Pałczyński), Marcin Kozłowski (65′ Paweł Broniszewski), Mariusz Gabrych