Jesteśmy w finale!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w półfinale okręgowego Pucharu Polski MZPN zmierzył się z czwartoligową Mazovią Miński Mazowiecki. Biało-Zieloni wygrali 2:0 po bramkach Sebastiana Cucha i Rafała Maciejewskiego i awansowali do finału.

Podopieczni trenera Mariusza Miecznikowskiego wyszli na prowadzenie w 54. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głowa do bramki gospodarzy trafił Sebastian Cuch. Kilka chwil później Mazovia mogła wyrównać, jednak po uderzeniu jednego z zawodników mińszczan piłka trafiła w poprzeczkę.

W 77. minucie po wznowieniu gry przez Mateusza Prusa, piłkę przejął Hubert Michalik, podał do Rafała Maciejewskiego, a ten ustalił wynik na 2:0.

Nowodworzanie dzięki zwycięstwu zagrają w finale okręgowego Pucharu Polski. Drugiego finalistę poznamy we wtorek. Wtedy zmierzą się Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Ursus Warszawa. Finał planowany jest na sobotę, 18 lipca na godz. 12:00. Miejsce nie zostało jeszcze ustalone.

Mazovia Mińsk Mazowiecki – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:2 (0:0)

Bramki: 54′ Sebastian Cuch, 77′ Rafał Maciejewski

Świt: Prus – Kamiński (90′ Czajka), Cuch, Drwęcki, Michalik H. (78′ Kwiatkowski), Kusiński, Wiśniewski (86′ Pruszkowski), Michalik B., Basiuk, Maciejewski (90′ Wrzesiński), Drewnowski.

Żółte kartki: Michalik B., Cuch