III liga: Legionovia – Świt 1:0 [zdjęcia, wideo]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki uległ 0:1  w derbowym spotkaniu Legionovii Legionowo. Mecz rozstrzygnął się po trafieniu Patryka Koziary.

Obie drużyny szczególnie przygotowywały się do derbowego spotkania, które jednocześnie inaugurowało powrót do ligowych zmagań po przerwie zimowej. Świt i gospodarze zaczęli zachowawczo, jednak w pierwszej połowie to Legionovia tworzyła groźniejsze sytuacje. Wydawało się, że na przerwę oba zespoły zejdą z bezbrakowym remisem, ale miejscowi wyszli na prowadzenie. W 43. minucie Legionovia przeprowadziła szybki kontratak, Michał Bajdur dośrodkował z prawego skrzydła, a Patryk Koziara pokonał Alberta Posiadałę.

Tuż po przerwie Świt mógł doprowadzić do wyrównania. Po centrze Patryka Cieślaka z woleja strzelił Bartosz Michalik, jednak jego strzał obronił Jan Krzywański. Po chwili Michalik miał drugą okazję, ale tym razem strzelił nad bramką. To była najlepsza okazja Biało-Zielonych. Ostatecznie bramka Koziary okazała się na wagę zwycięstwa.

Zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego następny mecz zagrają na własnym stadionie. 19 marca o godz. 15:00 zmierzą się z Wissą Szczuczyn.

fot. Lewy Photo

KS Legionovia Legionowo – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)
Bramka: Patryk Koziara 43′

Legionovia: Jan Krzywański – Kacper Kaczorowski, Adam Waszkiewicz, Piotr Bujak, Grzegorz Wojdyga, Piotr Sonnenberg (80′ Dawid Papazjan), Patryk Koziara, Konrad Zaklika, Michał Bajdur (80′ Bartosz Rymek), Bartosz Mroczek (90′ Daniel Smuga), Artur Balicki (62′ Dariusz Zjawiński).

Świt: Albert Posiadała – Hubert Michalik, Karol Drwęcki, Radosław Kamiński, Patryk Cieślak, Jacek Tkaczyk, Łukasz Sosnowski (75′ Filip Kowalczyk), Szymon Kuźma, Bartosz Michalik, Jan Nawotczyński (46′ Jewhen Radionow), Arkadiusz Gajewski.

Żółte kartki: Bujak, Wojdyga, Mroczek – Kamiński, Sosnowski, Kuźma.
Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)