Hokejowe zwycięstwo. Świt – Pogoń 5:3

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w ubiegłą sobotę wygrał 5:3 z beniaminkiem III ligi – Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Nowodworzanie z kompletem punktów zajmują obecnie 1. miejsce.

Biało Zieloni w pierwszej połowie grai perfekcyjnie. Już w 10. minucie po podaniu Kamila Tlagi, Arkadiusz Ciach otworzył wynik spotkania i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra Basiuka, Jakub Kołaczek omyłkowo wbij piłkę do własne bramki, a Świt prowadził już 2:0.

Nowodworzanie nie tracili tempa i parcia na bramkę rywali. W 21. minucie po centrze z rzutu rożnego piłkę głową uderzył Sebastian Cuch, ta jeszcze odbiła się od Bartosza Broniarka i po raz trzeci wpadła do bramki Pogoni. Niecałe 10 minut później w pole karne wbiegł Rafał Maciejewski i był faulowany przez Broniarka. Sędzia podyktował rzut karny, który na czwartą bramkę dla Biało-Zielonych zamienił sam poszkodowany – Maciejewski.

Po zmianie stron nic nie zwiastowało, że obraz gry może ulec zmianie. Jednak w 55. minucie pierwszego gola dla Pogoni zdobył wychowanek Świtu – Michał Strzałkowski. Dwie minuty później po dośrodkowaniu piłki z prawej strony ponownie do bramki trafił Patryk Szymański, a w szeregach Świtu wkradł się chaos.

W 76. minucie nowodworzanie wykonywali rzut rożny. Po zagraniu Piotra Basiuka, strzału z dystansu próbował Krystian Pomorski, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Chwilę później piłkę głową do bramki Pogoni wbił kapitan Świtu – Karol Drwęcki. Goście się poddawali. W 79. minucie po chaotycznej akcji gości trzeciego gola dla przyjezdnych zdobył Strzałkowski.

Ostatecznie nowodworzanie zwyciężyli 5:3 i z kompletem punktów zajmują 1. miejsce w tabeli III ligi grupy I. Kolejne spotkanie Świt zagra w najbliższą środę na wyjeździe. Podopieczni trenera Marka Brzozowskiego zmierzą się ze Zniczem Biała Piska.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – GKP Pogoń Grodzisk Mazowiecki 5:3 (4:0)

Bramki: Arkadiusz Ciach 10′, Jakub Kołaczek 12′ (s), Sebastian Cuch 21′, Rafał Maciejewski 32′ (k), Karol Drwęcki 76′ – Michał Strzałkowski 55′, 79′, Patryk Szymański 57′

Świt: Niezgoda – Kamiński, Cuch, Pomorski, Drwęcki, Michalik, Ciach, Kwiatkowski, Tlaga, Basiuk, Maciejewski.

Pogoń: Przyrowski – Broniarek, Jędrzejczyk, Kołaczek, Jaroń, Strzałkowski, Gajda, Baranowski, Łoś, Krajewski, Szymański.

Żółte kartki: Tlaga, Basiuk – Gajda, Baranowski.

Czerwone kartki: Gajda 89′ (druga żółta).

Sędziowie: Mateusz Korneluk – Piotr Kurt, Maciej Godlejewski (W-M ZPN)

Widzów: 300

fot. Wojciech Lewandowski