Gramy w ćwierćfinale. Znicz II – Świt 1:3

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał 3:1 z rezerwami Znicza Pruszków w I rundzie okręgowego Pucharu Polski i zapewnił sobie awans do 1/4 finału.

Nowodworzanie wyszli na prowadzenie już w 2. minucie meczu po golu Marcina Kozłowskiego. Do chwili dekoncetracji doszło w 12. minucie, gdy gospodarze wyrównali, a wyniki 1:1 utrzymał się do przerwy.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Świt ponownie wyszedł na prowadzenie po strzale Konrada Perzyny. W 77. minucie trener Rafał Kleniewski wprowadził na boisko debiutującego wychowanka Akademii Piłkarskiej Świtu – Kajetana Piwowarka, który zmienił Mariusza Gabrycha. Ten zaliczył bardzo udany występ zwieńczony bramką na 3:1 w doliczonym czasie gry. Warto dodać, że w 90. minucie wszedł na boisko za Mateusza Pietronia  także debiutujący Bartosz Trojnacki.

Biało – Zieloni dzięki zwycięstwu awansowali do ćwierfinału Pucharu Polski, który odbędzie 25 kwietnia 2018 roku. Rywalem będzie niespodzianka fazy okręgowej – Centrum Radom, która  występuje w radomskiej lidze okręgowej.

fot. Wojciech Lewandowski NoToSport.pl

Znicz II Pruszków –  MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 (1:1)

Bramki: 2’ Kozłowski, 47’ Perzyna, 90’ Piwowarek

Świt: 1. Mateusz Prus (46′ 12. Konstanty Antoniuk), 18. Mateusz Pietroń (90′ Bartosz Trojnacki), 6. Karol Drwęcki, 5. Maciej Sawicki, 11. Konrad Perzyna, 8. Paweł Broniszewski (76′ 13. Mateusz Dara), 4. Krystian Pomorski (82′ 2. Radosław Kamiński), 16. Marcel Smardzewski (60′ 17. Krystian Pałczyński), 15. Kamil Wolski, 10. Marcin Kozłowski (46′ 7. Michał Steć), 9. Mariusz Gabrych (77′ 33. Kajetan Piwowarek).