Gramy dalej w Pucharze!  |  Świt – Rekord 4:3 p.d.

Nowodworzanie zwyciężyli z Rekordem Bielsko-Biała po dogrywce i awansowali do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski! Cenne bramki dla Świtu zdobyli: Mateusz Długołęcki, Łukasz Sosnowski, Mateusz Kwiatkowski i Piotr Basiuk.

Mecz dla Świtu rozpoczął się bardzo dobrze. Już w 5. minucie błąd popełnił bramkarz gości łapiąc piłkę po podaniu od swojego zawodnika. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni z około 11. metrów. Uderzył Łukasz Sosnowski, a piłkę do bramki dobił Mateusz Długołęcki. Niespełna 20 minut później było 2:0. Po rzucie rożny Świtu, piłkę ręką dotknął obrońca z Bielska-Białej, za co arbiter podyktował rzut karny. Stały fragment gry na gola zamienił Sosnowski.

W 35. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Marcina Wróbla. Po zmianie stron do głosu doszedł Rekord. Najpierw Szczepan Mucha w 59. minucie doprowadził do remisu, a pięć minut później ponownie Wróbel wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Nowodworzanie otrząsnęli się dopiero w 85. minucie. Gol Mateusza Kwiatkowskiego przedłużył nadzieje kibiców Świtu i doprowadził do dogrywki. Na decydującą bramkę musieliśmy czekać do 108. minuty. W sytuacji sam na sam Piotr Basiuk odwrócił losy spotkania i zapewnił Świtowi awans do 1/16 finału Pucharu Polski!

Losowanie par 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski odbędzie się 1 października o godz. 12:00 w siedzibie Polskiego Związki Piłki Nożnej.

fot. Lewy Photo

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Rekord Bielsko-Biała 4:3 p.d. (2:1, 3:3)
Bramki: Mateusz Długołęcki 7′, Łukasz Sosnowski 23′ (k), Mateusz Kwiatkowski 85′, Piotr Basiuk 108′ – Marcin Wróbel 35′, 64′, Szczepan Mucha 59′.

Świt: Lemanowicz – Michalik H., Długołęcki, Kamiński (72′ Drwęcki), Cieslak, Kowalczyk (64′ Basiuk), Sosnowski, Kuźma (101′ Munik), Michalik B., Wiśniewski, Kwiatkowski.

Rekord: Żerdka – Żołna, Pańkowski, Betelt (60′ Madzia), Kareta, Caputa, Kasprzyk (60′ Kowalczyk), Nowak, Twarkowski (101′ Wróblewski), Mucha (60′ Ciućka), Wróbel (84′ Sobik).

Żółte kartki: Michalik H., Drwęcki, Basiuk – Żołna, Kowalczyk.
Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).