Grad bramek przy Sportowej. Legia II wygrywa w końcówce

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał przed własną publicznością z Legią II Warszawa 4:5. Wszystkie bramki dla Świtu zdobył Rafał Maciejewski.

Rezerwy Legii Warszawa wyszły na prowadzenie już w 4. minucie. Po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Radosława Pruchnika piłka trafiła w Krystiana Pomorskiego i zmyliła Mateusza Prusa. Nowodworzanie wyrównali w 13. minucie. Pomorski zagrał do Kamila Tlagi, ten dośrodkował do wchodzącego Rafała Maciejewskiego, który pokonał głową Radosława Majeckiego. Ten sam zawodnik dał prowadzenie Świtowi 4 minuty później. Maciejewski przychwycił piłkę w środku pola, podał do Konrada Rudnickiego, a ten piętą ponownie odegrał do Maciejewskiego, który strzelił po raz drugi. W 23. minucie legioniści ponownie mięli rzut wolny. Tym razem z 30-stu metrów dośrodkował Pruchnik, a wyrównującą bramkę głową zdobył Bartosz Brodziński.

Po przerwie szybko zaatakowali goście. W 51. minucie znów do rzutu wolnego podszedł Radosław Pruchnik i tym razem bezpośrednio pokonał Mateusza Prusa. Dwie minuty później piłkę przejął Michał Karbownik zbiegł do linii końcowej, wycofał piłkę, a ta trafiła pod nogi Piotra Cichockiego, który z bliskiej odległości trafił w „okienko” bramki Świtu.

Biało-Zieloni nie dali za wygraną. W 60. minucie po prostopadłym podaniu piłkę przyjął Konrad Rudnicki i w trudnej sytuacji podał do Maciejewskiego, który głową strzelił trzeciego gola. 15 minut później piłkę we własnym polu karnym zagrał Konrad Mateuszewski, a sędzia podyktował rzut karny, który na czwartą bramkę zamienił Maciejewski. Wszystko wskazywało, że mecz wyjątkowo obfity w bramki zakończy się podziałem punktów, jednak w 89. minucie Mateuszewski się zrehabilitował. Po jego dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłka niefortunnie trafiła w Karola Drwęckiego i wleciała do bramki Świtu dając zwycięstwo legionistom.

Po 25. kolejce Świt zajmuje 13. miejsce w tabeli III ligi. Następne spotkanie nowodworzanie rozegrają 11 maja w sobotę. O o godzinie 16:00 zmierzą się z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Legia II Warszawa 4:5 (2:2)

Bramki: Rafał Maciejewski 13′, 17′, 60′, 74′ (k) – Krystian Pomorski (s) 4′, Bartosz Brodziński 23′, Radosław Pruchnik 51′, Piotr Cichocki 53′, Karol Drwęcki (s) 89′.

Świt: Prus – Kamiński, Cuch, Pomorski, Drwęcki, Michalik (79′ Ostrowski), Rudnicki (79′ Wiśniewski), Tlaga, Basiuk, Maciejewski, Waśniowski (83′ Śledziewski).

Legia II: Majecki – Leleno, Mateuszewski, Bondarenko, Zjawiński (65′ Waniek), Rosołek, Brodziński, Karbownik (90′ Gęsior), Pruchnik, Bajdur (87′ Aftyka), Cichocki (70′ Wojtysiak).

Żółte kartki: Waśniowski – Zjawiński, Karbownik, Pruchnik, Wojtysiak.

fot. Wojciech Lewandowski