Efektowne i ważne zwycięstwo z Unią Skierniewice!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na wyjeździe trzecią drużynę III ligi – Unię Skierniewice aż 4:1! To bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoliło awansować na 12. miejsce w tabeli.

Obserwując ostatnie spotkania Świtu, było można po cichu wierzyć, że zwycięstwo i punkty to tylko kwestia czasu. Podopieczni trenera Marka Brzozowskiego wreszcie zwyciężyli i co najważniejsze – zasłużenie i po dobrym meczu.

Pierwsza bramka padła jednak dla gospodarzy. W 28. minucie praktycznie z linii końcowej, w nie do końca znanych okolicznościach piłkę w siatce umieścił Konrad Niedzieli. Świt odpowiedział trzy minuty później. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła do piłki doszedł Rafał Maciejewski i wyrównał wynik.

Kolejne gole wpadły w drugiej połowie. W 55. minucie w sytuacji sam na sam Mikołaj Napora przelobował bramkarza i dał prowadzenie nowodworzanom. Siedem minut później wynik podwyższył Kamil Tlaga. Po centrze z lewego skrzydła Tlaga strzelił głową na 3:1. W 90. minucie wynik ustalił Marcin Kozłowski idealnym uderzeniem w okienko z rzutu wolnego.

Zwycięstwo pozwoliło Świtowi oddalić się od strefy spadkowej i awansować na 12. miejsce. Najbliższe spotkanie Świt rozegra w niedzielę, 26 maja o godz. 17:00. Na własnym stadionie zmierzy z obecnym wiceliderem, który liczy się  walce o awans – Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Unia Skierniewice – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:4 (1:1)

Bramki: Konrad Niedzielski 28′ – Rafał Maciejewski 31′, Mikołaj Napora 55′, Kamil Tlaga 62′, Marcin Kozłowski 90′

Unia: Smyłek – Kowalczyk, Pomianowski (78′ Przybycień), Łojszczyk, Wyszogrodzki, Pęgowski, Kolus, Warchoł (70′ Nalej), Gutkowski (52′ Dąbrowski), Stępień, Niedzielski (63′ Bojańczyk).

Świt: Prus – Kamiński, Cuch, Pomorski, Ostrowski, Kozłowski, Tlaga (83′ Rudnicki), Napora (70′ Michalik), Wiśniewski, Basiuk (58′ Szulkowski), Maciejewski.

Żółte kartki: Stępień, Łojszczyk, Kowalczyk – Napora