Dotkliwa porażka z Polonią  |  Polonia Warszawa – Świt 3:0 [zdjęcia, bramki]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki uległ na wyjeździe Polonii Warszawa 0:3. To pierwsza porażka Świtu od miesiąca.

Nowodworzanie dobrze rozpoczęli mecz, byli stroną przeważająca i nic nie zwiastowało, że mecz zakończy się niepowodzeniem. Jednak to Polonia Warszaw w 24. minucie otworzyła wynik meczu. Po środkowaniu z prawego skrzydła strzałem głowa Mateusza Prusa pokonał Rafał Kujawa.

Po zmianie stron Świt dalej sprawiał wrażenie drużyny, która ma przewagę. W 57. minucie po uderzeniu głowa Arkadiusza Ciacha piłka trafiła jednego z obrońców Polonii w rękę. Sędzia podyktował rzut karny. Ciach strzelił po ziemi, jednak Sławomir Abramowicz wyczuł intencje napastnika Świtu i obronił strzał. Ta sytuacja mogła odmienić wynik meczu, jednak pobudziła piłkarzy Czarnych Koszul. W 71. minucie faulu we własnym polu karnym dopuścił się Sebastian Cuch i tym razem „jedenastkę” wykorzystali gospodarze po strzale Marcinho.

Trener Świtu – Mariusz Miecznikowski wprowadził na boisko ofensywnych Mateusza Kwiatkowskiego i Marcela Bykowskiego oraz w miejsce Radosława Kamińskiego wszedł Karol Drwęcki. Ryzyko i ofensywne wypady nie przyniosły jednak korzyści i w 90. minucie po kontrataku Polonia Warszawa ustaliła wynik meczu na 3:0 po golu Kacpra Roguskiego.

Biało-Zieloni po 25. kolejkach zajmują 3. miejsce w tabeli ze stratą 13-stu punktów do lidera – Pogoni Grodzisk Mazowiecki. W najbliższą środę Świt rozpocznie przygodę z okręgowym Pucharem Polski. W ramach 1/8 finału zmierzy się na wyjeździe z występującą w lidze okręgowej – Energią Kozienice.

Adam Szabłowski, fot. Lewy Autor

Polonia Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (1:0)

Bramki: Rafał Kujawa 24′, Marcinho 71′ (k), Kacper Roguski 90′.

Świt: Prus – Kamiński (82′ Drwęcki), Cuch, Długołęcki, Ciach, Tlaga (46′ Michalik H.), Kuźma (75′ Kwiatkowski) , Cieślak (46′ Dąbrowski), Wiśniewski (77′ Bykowski), Michalik B., Sosnowski.

Żółte kartki: Bartosz Michalik.

zestaw bitewny przez Lewego Autor & nbsp;