Derby są nasze! | Legionovia – Świt 0:3

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na wyjeździe w niedzielę, 16 sierpnia w derbach regionu Legionovię Legionowo 3:0. Dzięki drugiemu zwycięstwu nowodworzanie są liderem.

Nowodworzanie pierwsza bramkę zdobyli już w 9. minucie. Po dalekim wyrzucie z autu Radosława Kamińskiego do piłki w polu karnym doszedł Michał Drewnowski i otworzył wynik meczu. Biało Zieloni podwyższyli prowadzenie tuz przed przerwą. Tym razem piłkę w pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Drewnowski i po zamieszaniu w polu bramkowym do siatki trafił Radosław Kamiński.

Po zmianie stron Świt nadal przeważał, jednak ostatniego gola udało się strzelić w 90. minucie. Prawą stroną pobiegł Mateusz Długołęcki, podał do Huberta Michalika a sam wbiegł w pole karne. Michalik odegrał i Długołęcki ustalił wynik spotkania.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki dzięki drugiemu z rzędu ligowemu zwycięstwu zajmuje 1. miejsce w tabli III ligi grupy I z kompletem punktów. Kolejny mecz podopieczni trenera Mariusza Miecznikowskiego zagrają w najbliższą sobotę. O godz. 16:00 na własnym stadionie podejmą Ursus Warszawa.

KS Legionovia Legionowo – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:2)

Bramki: Michał Drewnowski 9′, Radosław Kamiński 43′, Mateusz Długołęcki 90′.

Legionovia: Stefaniak – Kaczorowski (83′ Lewandowski), Choroś, Kluska, Karabin, Trubeha, Mich (63′ Olszewski), Koziara, Barański, Bajdur (83′ Turkowski), Kowalski (74′ Szeliga).

Świt: Prus – Tlaga, Drwęcki, Kamiński, Michalik B., Wiśniewski (90′ Pruszkowski), Cuch, Długołęcki, Kusiński, Michalik H. (90′ Tkaczyk), Drewnowski (90′ Wrzesiński).

Żółte kartki: Choroś, Kluska, Olszewski, Barański – Tlaga, Długołęcki.

Sędzia: Damian Krumplewski (W-MZPN)

fot. Mariusz Sokalski MSFOTO