Derby rozstrzygnięte w ostatniej minucie

Legionovia Legionowo pokonała w meczu 4. kolejki Świt Nowy Dwór Mazowiecki, strzelając gola na 1:0 w 90. minucie spotkania. Fenomenalnie broniący Mateusz Prus skapitulował za sprawą Eryka Więdłochy.

Mecz rozpoczął się od odważnych ataków obu drużyn, choć to Świt częściej strzelał na bramkę Legionovii. W 8. minucie zamieszania w polu karnym nie wykorzystał Kamil Wiśniewski. Kilkanaście minut później próbował Michał Steć, jednak piłka także minęła bramkę. W 36. minucie po wznowieniu gry przez Mateusza Prusa, piłkę dobrze przyjął Marcin Kozłowski, a ten wypuścił Wiśniewskiego. Jego strzał powędrował obok bramki Jakuba Stefaniaka. Legionovia poważanie zagroziła dopiero w 38. minucie. Po rzucie rożnym i strzale głową jednego z zawodników miejscowych fenomenalnie obronił Prus. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie znacznie przeważała Legionovia, ale niesamowitych interwencji w bramce Świtu dopuszczał się Mateusz Prus. W 71. minucie najpierw obronił strzał Kamila Wolskiego, a 4 minuty później ponownie uratował Świt przed stratą gola. W 82. minucie z pięciu metrów znów próbował Wolski, i znów na drodze stanął Mateusz Prus. Legionovia zdobyła bramkę dopiero w 90. minucie meczu. Po przerzucie Kacpra Będzieszaka z narożnika pola karnego świetnym strzał bramkę na wagę zwycięstwa w derbach zdobył Eryk Więdłocha.

Dla Świtu to trzecia porażka w tym sezonie. Podopieczni Rafała Kleniewskiego zajmują obecnie 16. miejsce w tabeli.

fot. Wojciech Lewandowski NoToSport.pl

Legionovia Legionowo – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (0:0)

Bramka: 90′ Więdłocha

Legionovia: Stefaniak – Górski, Choroś, Koziara, Burkhardt (76′ Zaklika), Będzieszak, Jurisa (64′ Wolski), Krawczyk (46′ Więdłocha), Trzmiel, Janković. Gołębiewski (60′ Paczuk)

Świt: Prus – Kamiński, Cuch, Pomorski, Ostrowski, Steć (73′ Truskolaski), Pałczyński (62′ Rudnicki), Kozłowski (84′ Michalik), Śledziewski, Wiśniewski, Maciejewski (67′ Basiuk)

Widzów: 700