Derby na remis  |  Świt – Legionovia 2:2 (2:1) [FOTO]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w ubiegłą sobotę w ramach 2. kolejki III ligi zremisował 2:2 z Legionovią Legionowo. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Arkadiusz Gajewski i Marcel Bykowski.

Spotkanie rozpoczęło się dla Świtu wzorowo. Już w 5. minucie nowodworzanie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Kamila Wiśniewskiego napastnik Świtu – Arkadiusz Gajewski dołożył nogę i strzelił gola. 5 minut później było 2:0. Po wznowieniu gry przez Jakuba Lemanowicza, piłkę do wychodzącego na czystą pozycje Marcela Bykowskiego zagrał Wiśniewski, a młody zawodnik nowodworzan pewnym strzałem pokonał Jana Krzywańskiego. Legionovii udało się strzelić kontaktowego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 22. minucie Michał Bajdur oddał sprytny strzał zza pola karnego, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki Lemanowicza.

Po zmianie stron goście przeważali, a ich starania o wyrównanie przyniosły efekt. W 78. minucie z prawego skrzydła piłkę wycofał Bartosz Mroczek, a były zawodnik Świtu – Patryk Koziara doprowadził do remisu.

Po 2. kolejkach obie drużyny pozostają niezwyciężone. Nowodworzanie kolejne spotkanie rozegrają już w środę. 18 sierpnia o 18:00 w Ełku zmierzą się z beniaminkiem – Wissą Szczuczyn.

Adam Szabłowski, fot. Lewy Photo

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Legionovia Legionowo 2:2 (2:1)
Bramki: 5′ Arkadiusz Gajewski, 10′ Marcel Bykowski – 22′ Michał Bajdur, 78′ Patryk Koziara.

Świt: 57. Lemanowicz -2. Kamiński (k), 3. Cuch, 8. Długołęcki, 9. Gajewski, 11. Kowalczyk (72′ 7. Michalik H.), 16. Tkaczyk (68′ 25. Nawotczyński), 19. Cieślak, 21. Wiśniewski, 64. Sosnowski, 99. Bykowski.

Legionovia: 12. Krzywański – 3. Waszkiewicz, 5. Budek, 6. Zaklika, 7. Wojdyga, 9. Zjawiński, 10. Bajdur (84′ 99. Szerszeń), 14. Koziara (k), 17. Papazjan (60′ 25. Dobrogost), 23. Mroczek (84′ 37. Sonnenberg), 44. Kaczorowski (73′ 4. Smuga).

Żółte kartki: Cuch, Długołęcki, Wiśniewski – Zjawiński.
Sędzia: Damian Dorn (KS ZPN Kujawsko-Pomorski)
Widzów: 250