Derby dla Legionovii. Świt – Legionovia 0:2

Nowodworzanie przegrali w derbowym meczu z Legionovią Legionowo 0:2. Bramki dla przyjezdnych zdobyli „eks-świtowcy”, Piotr Krawczyk i Kamil Wolski.

Pierwsza połowa napawała optymizmem kibiców zgromadzonych przy Sportowej. Nowodworzanie optycznie sprawiali wrażenie zmobilizowanych i prowadzili grę. Ponadto dwukrotnie powinni wyjść na prowadzenie.  Legionowianie także mieli swoje okazje, ale nie tak klarowne jak Świt. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bez bramek.

Na drugą część meczu Legionovia wyszła już bez żadnej tremy i od początku przejęła inicjatywę. Już w 49. minucie meczu goście objęli prowadzenie za sprawą Piotra Krawczyka. Z rzutu z autu grę wznowił Sebastian Weremko, podając do Eryka Więdłochy. Ten wycofał piłkę do nabiegającego Krawczyka, który z około 12 metrów pokonał Mateusza Prusa. Drugi gol dla Legionovii padł w 85. minucie. Tym razem Więdłocha dośrodkował z lewego skrzydła, a tam piłkę głową wbił Kamil Wolski, tym samym ustalając wynik meczu.

Legionovia dzięki zwycięstwu nad Świtem awansowała na 2. miejsce w tabeli i do lidera traci 6 punktów. Świt nadal próbuje wydostać się z dolnej strefy i obecnie znajduje się na 14. pozycji. Najbliższy mecz nowodworzanie rozegrają 13 kwietnia o godz. 16:00. Podopieczni Marka Brzozowskiego zmierzą się na wyjeździe z Huraganem Morąg.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Legionovia Legionowo 0:2 (0:0)

Bramki: Piotr Krawczyk 49′, Kamil Wolski 85′

Świt: Prus – Kamiński, Ostrowski, Drwęcki, Rudnicki (83′ Szulkowski), Kozłowski (68′ Waśniowski), Tlaga, Śledziewski, Wiśniewski (86′ Napora), Basiuk (73′ Truskolaski), Maciejewski

Legionovia: Stefaniak – Zembrowski, Górski, Weremko, Zaklika (87′ Karabin), Więdłocha, Podliński (73′ Wolski), Burkhardt (62′ Koziara), Janković (82′ Choroś), Krawczyk, Będziszak

Żółte kartki: Tlaga, Śledziewski – Janković

Widzów: 500

fot. Wojciech Lewandowski