Zwyciężamy w ostatnich minutach! [WIDEO]

W Wielką Sobotę kibice zgromadzeni na stadionie w Nowym Dworze obejrzeli ciekawe spotkanie, w którym Świt podejął rezerwy Legii Warszawa. Nowodworzanie po bramkach Marcina Kozłowskiego i Kamila Wolskiego  pokonali warszawian 3:2. 

Rezerwy warszawskiej Legii lepiej rozpoczęły to spotkanie chcąc narzucić gospodarzom swój styl gry. Pierwszą groźną akcję przeprowadził jednak Świt. W 16. minucie akcję Krystiana Pomorskiego zakończył strzałem Krystian Pałczyński, lecz jego uderzenie dobrze sparował bramkarz gości Vjecslavs Kudrjavcevs.

W 22. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Idealnym podaniem od Pomorskiego został obsłużony Marcin Kozłowski i w pojedynku sam na sam z bramkarzem bez problemu umieścił piłkę w siatce. Radość nowodworzan nie trwała zbyt długo, bowiem 4 minuty  późnej Legia II doprowadziła do wyrównania. Michał Góral strzałem głową pokonał Mateusza Prusa. Taki stan  utrzymał się do końca pierwszej części spotkania.

W drugiej połowie mogliśmy oglądać festiwal rzutów karnych. Pierwszy został podyktowany już w 54. minucie gry. Faulowany w polu karnym Świtu był Robert Bartczak. Ten sam zawodnik pewnie wykorzystał „jedenastkę” wyprowadzając Legię II na prowadzenie. Trzy minuty później prowadzący to spotkanie Cezary Białek wskazał na 11 metr, ale w polu karnym gości. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Marcin Kozłowski.

To nie był koniec „jedenastek”  w tym meczu. W 71. minucie do trzeciego rzutu karnego podszedł po raz kolejny Bartczak, ale tym razem lepszy okazał się Prus, który odbił jego oderzenie. W doliczonym czasie gry nowodworzanie zdobyli bramkę na wagę 3 punktów. Bardzo dobrą piłkę otrzymał Kamil Wolski, który bez problemów pokonał bramkarza gości i zapewnił piłkarzom ze Sportowej cenne komplet punktów.

Świt po wygranej z rezerwami Legii wskoczył na 11. miejsce w tabeli. Kolejny mecz podopieczni Rafała Kleniewskiego rozegrają na wyjeździe 7 kwietnia o godzinie 15.00 z Olimpią Zambrów.

Relacja: Rafał Gadzała – NoToSport.pl, zdjęcie: Wojciech Lewandowski – NoToSport.pl

ZOBACZ BRAMKI Z MECZU [WIDEO – NOTOSPORT.PL]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Legia II Warszawa 3:2 (1:1)

Bramki: 23′, 57′ (k) Marcin Kozłowski, 90′ Kamil Wolski – 26′ Michał Góral, 54′ (k) Robert Bartczak,

Świt: 1. Mateusz Prus, 2. Radosław Kamiński, 4. Krystian Pomorski, 6. Karol Drwęcki, 7. Michał Steć (62′ 9. Mariusz Gabrych), 8. Paweł Broniszewski (73′ 13. Mateusz Dara), 10. Marcin Kozłowski, 17. Krystian Pałczyński (73′ 11. Konrad Perzyna), 18. Mateusz Pietroń, 20. Radosław Śledziewski, 15. Kamil Wolski.

Legia II: 1. Vjaceslas Kudrjavces, 2. Mateusz Bondarenko, 7. Bartosz Gęsior, 9. Michał Góral, 14. Oskar Wojtysiak (78′ 11. Kacper Wełniak), 17. Kami Orlik (90′ 16. Michał Karbownik), 18. Piotr Cichocki (52′ 23. Grzegorz Aftyka), 20. Mikołaj Kwietniewski, 24. Łukasz Turzyniecki, 25. Arkadiusz Najemski, 27. Robert Bartczak.

Żółta kartka: Krystian Pomorski, Kamil Wolski – Arkadiusz Najemski, Mateusz Bondarenko.

Czerwona kartka: Arkadiusz Najemski (druga żółta)

Widzów: 330.