Cenny remis z Polonią Warszawa

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował 3:3 w meczu wyjazdowym z Polonią Warszawa. Bramki na wagę remisu dla Świtu zdobyli Kamil Wiśniewski i dwukrotnie Rafał Maciejewski.

Spotkanie pechowo rozpoczęło się dla Biało Zielonych. Już w pierwszej minucie błąd popełnił Mateusz Prus, który wykorzystali poloniści i wyszli na prowadzenie. Nowodworzanie wyrównali pięć minut później. Jeden z defensorów Polonii dotknął ręką piłkę we własnym polu karnym i „jedenastkę” wykorzystał Rafał Maciejewski. Ten sam zawodnik mógł szybko strzelić kolejnego gola. W 7. minucie po dośrodkowaniu Kamila Tlagi wyszedł sam na sam z Balawajderem, jednak po jego strzale piłka przeleciała obok słupka. W 28. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Po centrze z prawego skrzydła z bliskiej odległości głową bramkę zdobył Wasilewski.

Po zmianie stron błyskawicznie zaatakował Świt. Po bardzo dobrym podaniu Marcina Kozłowskiego w dogodnej sytuacji znalazł się Maciejewski, minął bramkarza Polonii i trafił drugi raz dla Biało Zielonych. Bliski trzeciej bramki w 67. minucie był Kozłowski, jednak jego próba przelobowania bramkarza okazałą się niecelna.

Dziesięć minut przed końcem meczu Polonia Warszawa wykonywała rzut wolny. Do piłki ustawionej około 25 metrów od bramki Prusa podszedł były zawodnik Świtu – Piotr Maślanka i świetnym strzałem w samo okienko pokonał bramkarza świtowców. Podopieczni trenera Marka Brzozowskiego znów szybko odpowiedzieli. Minutę później trzecią bramkę strzelił Kamil Wiśniewski i tym samym ustalił wynik meczu.

Nowodworzanie na dwie kolejki przed końcem sezonu zajmują 12. miejsce w tabeli III ligi i są już pewni utrzymania. Ostatni mecz przed własną publicznością Świtu rozegra w najbliższą środę o godz. 18:00. Biało Zieloni zmierzą się z Pelikanem Łowicz.

Pragniemy również bardzo podziękować Kibiców Świtu, którzy mimo trudności licznie udali się pod stadion Polonii Warszawa, aby wesprzeć naszą drużynę!

fot. Wojciech Lewandowski (Więcej zdjęć TUTAJ)

Polonia Warszawa – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:3 (2:1)

Bramki: Wasilewski 1′, 28′, Maślanka 80′ – Maciejewski 6′ (k), 49′, Wiśniewski 81′

Polonia: Balawajder – Babiński, Zajączkowski, Szabat (46′ Kobiera), Kamiński, Małek, Sołoducha, Kluska (64′ Olczak), Wasilewski, Sauczek, Pieczara (46′ Maślanka).

Świt: Prus – Wiśniewski, Cuch, Kamiński, Ostrowski (54′ Michalik (87′ Szulkowski)), Basiuk (61′ Broniszewski), Pomorski, Tlaga, Kozłowski, Maciejewski, Napora (75′ Śledziewski).

Żółte kartki: Małek, Sołoducha – Cuch, Pomorski, Śledziewski.