Było blisko! Ursus Warszawa – Świt 1:1

Świt Nowy Dwór Mazowiecki tylko zremisował 1:1 z Ursusem Warszawa w meczu 24. kolejki III ligi. Jedyną bramkę dla gości zdobył Krystian Pałczyński, a w doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Kozłowski.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, bowiem już w 1. minucie na tablicy wyników było 1:0. Dośrodkowanie Macieja Mąki na bramkę zamienił Patryk Kamiński, który strzałem głową przelobował Mateusza Prusa. Goście byli w szoku i na pewno nie spodziewali się takiego początku spotkania. W 11. minucie Paweł Broniszewski miał szansę na wyrównanie, ale jego strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na słupku „Traktorków”.  Sześć minut później nowodworzanie za sprawą Krystiana Pałczyńskiego doprowadzili do wyrównania. Napastnik Świtu wykorzystał bardzo dobre, prostopadłe podanie ze środka pola od Krystiana Pomorskiego i bez problemu pokonał Michała Olczaka. W ostatniej akcji pierwszej połowy bardzo dobrze w powietrzu odnalazł się Karol Drwęcki, ale jego strzał popisowo obronił Olczak.

Pierwsze 10 minut drugiej części spotkania zdecydowanie należało do Świtu. Ursus został zepchnięty do defensywy i tylko za sprawą Olczaka nie stracił bramki. Po tym czasie impet ataków Świtu osłab, a do głosu doszli gospodarze. Dobrze w tym spotkaniu wyglądał Mariusz Gabrych, który swoimi rajdami próbował stworzyć zagrożenie pod bramką Ursusa. W doliczonym czasie gry po zamieszaniu w polu karnym Ursusa, sędzia za zagranie piłki ręką przez Sebastiana Bulika wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Marcin Kozłowski, który fatalnie uderzył, a Olczak po raz kolejny w tym meczu uratował swoich kolegów i wywalczył remis dla warszawiaków.

Świt może mówić o sporym pechu. W doliczonym czasie gry miał bowiem okazję do wywiezienia 3 punktów z trudnego terenu, jakim bez dwóch zdań jest boisko Ursusa. Kolejne spotkanie „Biało-Zieloni” rozegrają przed własną publicznością. 28 kwietnia do Nowego Dworu przyjedzie Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Początek meczu zaplanowano na 18.00.

Opis: Rafał Gadzała, zdjęcie: Michał Kulesza NoToSport.pl

Ursus Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (1:1)

Bramki: 1′ Patryk Kamiński – 16′ Krystian Pałczyński.

Świt: 1. Mateusz Prus, 11. Konrad Perzyna (82′ 3. Sebastian Cuch), 2. Radosław Kamiński, 6. Karol Drwęcki, 18. Mateusz Pietroń, 8. Paweł Broniszewski, 9. Mariusz Gabrych (85′ 15. Kamil Wolski), 13. Mateusz Dara (83′ 33. Kajetan Piwowarek), 4. Krystian Pomorski, 10. Marcin Kozłowski, 17. Krystian Pałczyński.

Żółte kartki: Broniszewski, Dara, Pałczyński (Świt).

Czerwona kartka: Sebastian Bulik (Ursus).