Broń skapitulowała | Świt – Broń Radom 3:2 (2:0) [zdjęcia]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w ubiegłą sobotę zwyciężył 3:2 z Bronią Radom. Pod nieobecność Arkadiusza Ciacha, na listę strzelców wpisali się Radosław Kamiński i Łukasz Sosnowski.

Nowodworzanie otworzyli wynik meczu w 20. minucie. Po dalekim wyrzucie z autu Sebastiana Cucha, głową do bramki Broni strzelił Radosław Kamiński. Biało-Zieloni podwyższyli w 32. minucie. Po faulu na Arkadiuszu Gajewskim sędzia meczu podyktował rzut karny. Stały fragment gry wykorzystał Łukasz Sosnowski.

Po zmianie stron, Świt szybko podwyższył prowadzenie. W 49. minucie Sosnowski uderzył z 16-stu metrów po ziemi i pokonał Jakub Kosiorka. Goście po składnej akcji w 60. minucie zdołali trafić do bramki nowodworzan. Na listę strzelców wpisał się Marcin Szymczak. Tuż przed końcem meczu piłka w polu karnym trafiła w rękę Kamila Wiśniewskiego. Sędzia Łukasz Szczołko również w tej sytuacji podyktował „jedenastkę”, którą wykorzystał Michał Kielak.

Świt plasuje się obecnie na 4. miejscu z sześciopunktową stratą do liderującej Pogoni Grodzisk. W najbliższą środę zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego zagrają właśnie z Pogonią. To spotkanie odbędzie się jednak w ramach 1/8 finału Pucharu Polski MZPN. Początek meczu zaplanowano na godz. 16:00 przy ul. Sportowej 66 w Nowym Dworze.

Adam Szabłowski

21. kolejka – III liga gr. I
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Broń Radom 3:2 (2:0)
Bramki: Radosław Kamiński 20′, Łukasz Sosnowski 32′ (k), 49′ – Marcin Szymczak 60′, Michał Kielak 89′ (k).

Świt: Michał Kot – Hubert Michalik (46′ Kamil Wiśniewski), Sebastian Cuch, Radosław Kamiński, Mateusz Broda, Jakub Zborowski, Yaroslav Yampol, Łukasz Sosnowski, Piotr Basiuk (80′ Jan Nawotczyński), Arkadiusz Gajewski (75′ Marcel Niesłuchowski), Jewgen Radionow).

Broń: Jakub Kosiorek – Maciej Kmiecik, Hubert Jakubiec, Michał Wrzesiński, Hubert Derlatka, Xahne-Gorgio Reid (54′ Bartłomiej Nowak), Sebastian Kobiera (54′ Dariusz Partyka), Michał Kielak, Marcin Szymczak (70′ Jakub Mydłowiecki), Maciej Knap (54′ Adrian Grudzień), Kamil Odolak (70′ Piotr Goljasz).

Żółte kartki: Kot – Jakubiec, Kobiera.
Sędzia: Łukasz Szczołko (Lublin).