Biało-Zieloni liderem!  |  Unia – Świt 0:3 [bramki, zdjęcia]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył na wyjeździe w sobotę z Unią Skierniewice 3:0. Bramki dla Biało Zielonych zdobyli Hubert Michalik i Arkadiusz Ciach.

Podopieczni trenera Mariusza Miecznikowskiego bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Już w 10. minucie po prostopadłym podaniu Kamila Wiśniewskiego sam na sam z bramkarzem gospodarzy wyszedł Hubert Michalik i strzelił pierwszego gola dla Świtu. Trzy minuty później nowodworzanie prowadzili już 2:0. Po wznowieniu gry z autu piłka trafiła do Łukasza Sosnowskiego, ten dośrodkował w pole karne, piłki nie zdołał wybić Paweł Czarnecki a ta odbiła się od Mateusza Stępnia, który zaliczył samobójcze trafienie.

Po zmianie stron Świt utrzymywał dobre tempo i mecz toczył się pod jego dyktando. Dobrą postawę w spotkaniu w 87. minucie golem przypieczętował Arkadiusz Ciach. Michał Drewnowski podaniem uruchomił na lewym skrzydle Patryka Cieślaka, ten dośrodkował z końcowej linii, a Ciach głową ustalił wynik meczu na 3:0.

Nowodworzanie po 10. kolejce wskoczyli na pozycję lidera. Dzięki zwycięstwu KS-u Kutno z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 3:2, Świt piastuję samodzielnie 1. miejsce z dorobkiem 23 punktów. Następny mecz Biało Zieloni rozegrają w najbliższą sobotę o godz. 13:00. Przed własną publicznością zmierzą się z KS-em Kutno.

Unia Skierniewice – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:2)

Bramki: Hubert Michalik 10′, Mateusz Stępień (s) 14′, Arkadiusz Ciach 87′.

Unia: Brudnicki – Kudryavsev (78′ Uthke-Nowak), Kowalczyk, Makuch (70′ Zieliński), Berłowski (60′ Kowalczyk), Łojszczyk (78′ Kłąb), Czarnecki, Pieńkowski (60′ Karasek), Dudziński, Stępień, Dzięgielewski.

Świt: Prus – Cuch, Drwęcki, Michalik H. (75′ Drewnowski), Kuźma, Cieślak, Wiśniewski (88′ Wrzesiński), Michalik B., Kusiński, Sosnowski, Ciach.

Żółte kartki: Makuch – Sosnowski.

Sędziowie: Krzysztof Kapela – Jacek Makowski, Damian Kossakowski (W-MZPN)