Bez bramek w Zambrowie

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował 0:0 w wyjazdowym spotkaniu 22. kolejki III ligi z Olimpią Zambrów. Na wyróżnienie w meczu zasługuje Mateusz Prus, który świetnie spisywał się w bramce nowodworzan.

Od pierwszych minut obie drużyny grały zachowawczo, jednak to Świt częściej operował piłką i próbował zagrozić bramce gospodarzy. Przewaga gości trwała  do 20. minuty. Po tym czasie do głosu doszli gospodarze. W 21. minucie błąd Pawła Broniszewskiego próbował wykorzystać zawodnik Olimpii, lecz w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Mateusz Prus. Bezbramkowy rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Druga część meczu obfitowała w zdecydowanie więcej sytuacji. W 50. minucie po raz kolejny dobrze zaprezentował się Prus, który obronił strzał gospodarzy. W 70 minucie po podaniu Krystiana Pałczyńskiego strzelił Michał Steć,  lecz uderzenie ostatecznie zablokowali obrońcy Olimpii. Pięć minut później groźny strzał oddał Marcin Kozłowski, ale dobrym refleksem popisał się Piotr Czapliński. W 80. minucie Mateusz Dara uratował Świt przed utratą bramki, wybijając piłkę z linii bramkowej. Ten sam zawodnik 3 minuty później został zniesiony na noszach z boiska, a w jego miejsce pojawił się debiutujący Marcel Smardzewski. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Gospodarze co prawda mieli swoje okazje, jednak ostatecznie musieli pogodzić się ze zdobyciem tylko 1 punktu.

Punkt zdobyty w Zambrowie Świt może zawdzięczać Darze i Prusowi. To oni wybronili kluczowe piłki. Kolejny mecz ligowy podopieczni Rafała Kleniewskiego rozegrają w Nowym Dworze z Huraganem Morąg. Spotkanie to zaplanowano na sobotę 14 kwietnia na godzinę 18:00. Wcześniej Świt zagra w środę 11 kwietnia o 16:00 ze Zniczem II Pruszków w ramach I rundy okręgowego Pucharu Polski.

Opis: Rafał Gadzała (NoToSport.pl), fot. Michał Kulesza (NoToSport.pl)

Olimpia Zambrów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0

Olimpia: 1. Piotr Czapliński, 2. Mateusz Ostaszewski (70′ 22. Mateusz Jastrzębski), 3. Mateusz Szymorek, 4. Emil Łupiński, 7. Michał Kuczałek, 9. Przemysław Jastrzębski, 11. Michał Domański  (63′ 16. Kamil Zalewski) , 14. Patryk Malinowski, 17. Michał Hryszko (60′ 10. Mateusz Prolejko), 20. Łukasz Grzybowski, 21. Kamil Jackiewicz

Świt : 1. Mateusz Prus, 2. Radosław Kamiński, 4. Krystian Pomorski, 6. Karol Drwęcki, 7. Michał Steć, 8. Paweł Broniszewski (86′ 5. Maciej Sawicki), 10. Marcin Kozłowski, 13. Mateusz Dara (88′ 16 Marceli Smardzewski), 15. Kamil Wolski (46′ 9. Mariusz Gabrych), 17. Krystian Pałczyński, 18. Mateusz Pietroń

Żółte kartki: Mateusz Ostaszewski, Kamil Zalewski, Emil Łupiński (Olimpia).