9. kolejka | Pilica Białobrzegi – Świt 1:2 (1:1) [bramki, zdjęcia]

Biało-Zieloni w środę, 21 września zwyciężyli na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi 2:1. Bramki dla Świtu zdobyli Andrii Yampol i Piotr Basiuk.

Mecz 9. kolejki pomiędzy Pilicą i Świtem został rozegrany awansem, ze względu na przypadające w najbliższy weekend obchody rocznicowe 100-lecia klubu z Białobrzegów. Spotkanie dla nowodworzan rozpoczęło się jednak źle. Już w 2. minucie po wznowieniu piłki z autu przez gospodarzy i złym wybiciu Bartosza Michalika, strzałem sprzed pola karnego Michała Kota pokonał Bartosz Zawadzki. Pierwsza połowa w wykonaniu Biało-Zielonych była słaba. Mimo to udało się doprowadzić do wyrównania. W 45. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego do bramki gospodarzy trafił Andrii Yampol.

Dopiero po zmianie stron zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego stali się stroną przeważającą, konstruująca groźne akcje. Mimo kilku dogodnych sytuacji, Świt przychylił szalę zwycięstwa dopiero w ostatniej akcji meczu. Filip Kowalczyk po podaniu Łukasza Buczkowskiego wywalczył pozycję, a przy próbie strzału piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Piotra Basiuka. Pomocnik Świtu nie spudłował, a sędzia tuż po bramce zakończył mecz.

Reszta spotkań zostanie rozegrana dopiero w najbliższy weekend. Nowodworzanie jednak na pewno utrzymają pozycję lidera z dorobkiem 22 punktów. Następne spotkanie Świt rozegra 1 października o godz. 15:00. Na własnym stadionie zmierzy się z Olimpią Zambrów, której trenerem jest Bartosz Grzelak, były drugi szkoleniowiec Biało-Zielonych.