8. kolejka | Świt – Warta Sieradz 1:1 (0:0) [zdjęcia, bramki]

Biało-Zieloni zremisowali 1:1 w sobotnim meczu 8. kolejki III ligi z Wartą Sieradz. Przed własną publicznością jedyną bramkę dla Świtu zdobył Filip Kowalczyk.

Sytuacjami strzeleckimi z pierwszej połowy, nowodworzanie mogliby „obdzielić” wszystkie swoje mecze w rundzie. Mimo, że Świt zdominował zawodników z Sieradza, to brakowało ostatniego podania, szczęścia lub w bramce interweniował Kamil Miazek. Czas mijał, Świt po raz kolejny atakował, aż sędzia odgwizdał przerwę.

Po zmianie stron, już w 47. minucie meczu jedyną okazję strzelecką stworzyli goście. Mateusz Broda spóźnił interwencję i sfaulował zawodnika gości. Po dośrodkowaniu Adriana Filipiaka z rzutu wolnego z wysokości narożnika pola karnego do bramki Świtu trafił Jakub Król. Warta po wyjściu na prowadzenie dostała animuszu, a Świt coraz bardziej nerwowo próbował strzelić. Udało się dopiero po dokonaniu zmian. W 83. minucie Yaroslav Yampol (zmienił Kamila Wiśniewskiego) prostopadłym podaniem uruchomił Filipa Kowalczyka (wszedł za Marcela Niesłuchowskiego), a ten w sytuacji sam na sam doprowadził do remisu.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pozostaje liderem, ponieważ w tej samej kolejce Mławianka Mława zremisowała z Legia II Warszawa 2:2. Kolejne spotkanie nowodworzanie zagrają już w środę 21 września. O godz. 16:00 w Białobrzegach zmierzą się z Pilica.