7. kolejka | Legia II Warszawa – Świt 1:2 (1:1) [zdjęcia, skrót]

Nowodworzanie zwyciężyli z Legią II Warszawa 2:1 w wyjazdowym spotkaniu 7. kolejki III ligi. Dla Biało-Zielonych bramki zdobyli Jewhen Radionov i Mateusz Broda.

Trener Mariusz Miecznikowski nie mógł w tym meczu skorzystać z Arkadiusza Ciacha (pauza dwóch meczów za czerwoną kartkę), Jakuba Zborowskiego (kontuzja), Łukasza Sosnowskiego (kontuzja) oraz Karola Drwęckiego. W wyjściowej jedenastce nie pojawił się także Radosław Kamiński, którego zastąpił Mateusz Broda.

Broda okazał się „czarnym koniem” tego spotkania. W 14. minucie po dalekim wyrzucie z autu Łukasza Buczkowskiego, Broda podbił piłkę głową, a Radionov strzelił na 1:0. Legioniści wyrównali w 42. minucie. Wyjątkowej urody bramką popisał się Filip Laskowski, który strzałem z około 20-stu metrów pokonał Michała Kota. Nowodworzanie byli lepsi w tym meczu, ale na zwycięskiego gola musieli poczekać aż do doliczonego czasu gry. Wtedy po rozegraniu rzutu rożnego, piłka trafiła na skrzydło do Yaroslava Yampola, który zagrał do niepilnowanego Filipa Kowalczyka. Pomocnik Świtu dośrodkował w pole karne, a tam z bliskiej odległości do bramki trafił Mateusz Broda. Biało-zieloni w ten sposób wyszarpali cenne trzy punkty z trudnego terenu.

Nowodworzanie dzięki zwycięstwu pozostają na pozycji lidera z osiemnastoma punktami na koncie. Następne spotkanie Świt rozegra 17 września o 16:00. Przed własną publicznością zmierzy się z Wartą Sieradz.

7. kolejka – III liga gr. 1
Legia II Warszawa – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:1)
Bramki: Filip Laskowski 42′ – Jewhen Radionov 14′, Mateusz Broda 90’+.

Legia II: Dominik Hładun – Filip Laskowski, Michał Gładysz (78′ Jakub Czajkowski), Julien Tadrowski, Miłosz Pacek (26′ Kacper Wnorowski), Jakub Jędrasik, Rafał Maciejewski, Karol Noiszewski, Igor Strzałek, Maddox Sobociński (64′ Nikodem Niski), Maksymilian Stangret (64′ Igor Korczakowski).

Świt: Michał Kot – Hubert Michalik, Sebastian Cuch, Mateusz Broda,  Łukasz Buczkowski, Kamil Wiśniewski (76′ Yaroslav Yampol), Bartosz Michalik, Andrij Yampol, Piotr Basiuk (68′ Szymon Kuźma), Jan Nawotczyński (68′ Marcel Niesłuchowski), Jewhen Radionov (86′ Filip Kowalczyk).

Żółte kartki: Laskowski, Czajkowski, Strzałek – Cuch, Broda, Buczkowski.
Sędzia: Piotr Chojnacki (Warszawa).